Saç Sağlığına Mucizevi Çözüm: Mayonez!

Mayonez mutfaklarımızda bir çok yemeğe sos olarak kullandığımız karışımlardan bir tanesidir. Peki bu sosu daha önce kullanım alanı dışında hiç kullandığınız oldu mu? İşte mayonezin alternatif kullanım alanları...

Saç Sağlığına Mucizevi Çözüm: Mayonez!

Mayonez içeriğinde sirke ve yumurta gibi hücrelere oldukça yararlı olan besinleri barındıran bir sos olmakla birlikte mayonez deyince aklınıza sadece yemek gelebilir ama saçlarınıza sağladığı yararları görünce bu durum değişecek. Mayonez, içerisinde bulunan bileşenler sayesinde güneşten veya boyadan yıpranan saçları onarıcı ve yapıcı bakım sağlayan bir besin kaynağı. Özellikle içeriğinde barındırdığı besinlerden kaynaklı saçlarınıza oldukça iyi gelecek hazır bir saç bakım kürü de olabilmektedir.

MALZEMELER

4 kaşık mayonez

1 yumurta

2 yemek kaşığı zeytin yağı veya saç bakımınızda da sıkça kullandığınız badem yağı yada susam yağı olabilir.

HAZIRLANIŞI

Oda sıcaklığındaki mayonez ve yumurtaya, zeytinyağını azar azar ekleyerek iyice karıştırın. Kıvama gelen karışımı sürmek için önce saçınızı bol su ile ıslatın. Islak saç diplerinize masaj uygulayarak sürün. Aynı işlemi saç uçlarınıza kadar devam ettirin.
Maskeniz saçlarınızda 2 saat kadar kaldıktan sonra bol su ile durulayınız. Bu maskeyi saçlarınızın uçlarına doğru uyguluyor olmanız kırık saçlarınızı onarmanıza ve saçlarınızın daha canlı görünmesine olanak sağlayarak mükemmel saçlara kavuşmanıza da yardımcı olacaktır.

Yorum Yaz

Diğer Sağlık Haberleri