Saç Dökülmesini Önleyen Besinler Nelerdir?

Sadece yediğiniz besinlerle saç dökülmesine son verebileceğinizi biliyor musunuz? Tüketilen besinler, saç dökülmesini önlemede oldukça önemli bir rol oynar.

Saç Dökülmesini Önleyen Besinler Nelerdir?

Saçlarınızın dökülmesini günlük beslenme şeklinizi değiştirerek engelleyebilirsiniz. İşte, saç dökülmesini engelleyen besinler…

SAÇ DÖKÜLMESİNİ ÖNLEYEN BESİNLER

Çoğunlukla erkeklerin belli bir yaştan sonra şikayetçi olduğu saç dökülmesi sorunu genetik faktörlere dayansa da tüketilen besinler de büyük oranda saç dökülmesine etki ediyor. Saç dökülmesinin genel sebebi potasyum eksikliğinden kaynaklanmaktadır. Saç dökülmesini engellemek için tam bir potasyum kaynağı olan pancar suyu, zengin protein, çinko, selenyum, kükürt ve demir içeren yumurta, bol miktarda C vitamini içeren yaban mersini, protein açısından zengin olan mercimek, adaçayı, somon, istiridye ve ıspanak gibi besinleri günlük beslenme rutininizin bir parçası haline getirdiğinizde saçlarınız yeniden güçlü ve sağlıklı bir yapıya kavuşacak.

Son Dakika Sağlık Haberleri için sayfayı aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Sağlık HaberleriA PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/admin/web/web.haber365.com/public_html/public/themes/nova/index.php:5)

Filename: core/Common.php

Line Number: 443

Error

An Error Was Encountered

Unable to find theme layout: index