Saç Dökülmesine Ne İyi Gelir? Doğal Yöntemler Nelerdir?

Saç dökülmesine iyi gelecek bitkisel yöntemler nelerdir? Saç dökülmesine iyi gelecek doğal yöntemler nelerdir? Saç dökülmesine dair merak edilen bütün ayrıntılar haberimizde.

Kadın, erkek farketmeden bir çok kişi saçlarının dökülmesinden rahatsızlık duyar. Duştan sonra, saçalrı tararken ya da havlu ile kuruturken saçların döküldüğünü görmek herkesi rahatsız eder. Saç dökülmesinin bir çok nedeni vardır. Genetik faktörler, sters, yorgunluk gibi etkenlerde saçların dökülmesine neden olur. 

SAÇ DÖKÜLMESİNE İYİ GELECEK BİTKİSEL YÖNTEMLER NELERDİR?

1- Kına yakmak. Eski bir yol olsa da dökülmeleri engeller, saçların güçlenmesine yardım eder. Kınanın içine ceviz kabuğu, soğan kabuğu, zeytinyağı eklenirse saç tellerinin güçlenmesine yardımcı olur.

2- Vitamin eksikliği yüzünden saç dökülme problemi yaşanıyorsanız avokado yağı kullanabilirsiniz. Özellikle boyalı ve güçsüzleşmiş saçlar için kullanılabilir. İçerdiği A, B, C, D ve E vitaminlerinin yanında antioksidan özelliği taşıması büyük fayda sağlar. 

3- Zeytinyağı da dökülmelere karşı çözümde önemli bir etki yapar. Aynı avokado yağındaki kullanım gibi saçınıza zeytinyağını sürün. 2 saat kadar bekletin ve şampuan yardımıyla yıkayın. 

4- Badem yağı da saçların güçlendirilmesi için büyük fayda sağlar. Badem yağı ile haftada iki kez kafa derinize masaj yapın. 

5- Argan yağını da dökülmelerin azalmasında yardımcı olur.

6- Hindistan cevizi yağı saçları güçlendirir ve bakım yapar. Hindistan cevizi sütünü masaj yaparak uygularsanız dökülmeyi önler.

7-Üzüm çekirdeği yağını da saçların canlanmasında kullanmak mümkündür.

8- Biberiye yağı da saçların güçlenmesinde önemli rol oynar.

9- Kayısı ve fındık yağı saç dökülmesinde oldukça etkilidir.

10- Isırgan otu ile hazırlanan tentür de dökülmelere karşı faydalıdır. Bu tentür ile saç derinizi günde iki kez masaj yaparak ovun. 

Dökülmeleri engellemek için taze meyve, taze sebze, süt, yoğurt, soya ve balık tüketmek çok önemlidir.

Vermiş olduğumuz bu bilgilerden yararlanarak sizde saç dökülmelerine engel olabilirsiniz. 

Son Dakika Magazin Haberleri için aşağı doğru kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Sağlık Haberleri