22 Ağustos 2019
  • Istanbul 23°
  • Ankara 18°
  • Izmir 26.11°
İmsak 04:39
Güneş 06:13
Öğle 13:12
İkindi 16:58
Akşam 20:01
Yatsı 21:29
BIST95.522
Dolar5,7285
Euro6,3604
Altın276,68

Regl Öncesi Yaşanan Göğüs Ağrısı İçin Tavsiyeler

Regl öncesinde en sık yaşanan semptomlardan biri göğüs ağrısıdır. Göğüslerde yaşanan hassasiyet, adet döneminin habercisidir. Peki regl öncesi göğüs neden ağrır? Bu ağrıları geçirmek için ne yapmak gerekir?

Regl Öncesi Yaşanan Göğüs Ağrısı İçin Tavsiyeler

 

Regl öncesinde en sık yaşanan semptomlardan biri göğüs ağrısıdır. Göğüslerde yaşanan hassasiyet, adet döneminin habercisidir. Peki regl öncesi göğüs neden ağrır? Bu ağrıları geçirmek için ne yapmak gerekir? İşte detaylar..

Regli öncesi yaşanan göğüs ağrısının en önemli sebebi hormonlardır. Regl öncesinde miktarı değişen hormonlar sebebiyle vücuttaki sıvılar göğüslerde toplanır ve bu sebeple göğüslerde büyüme ve hassasiyet görülür.

Regli öncesi yaşanan göğüs ağrısını geçirecek tavsiyeler:

- Vücutta su tutmaya neden olan tuzlu besinlerin tüketimini azaltmak göğüs ağrısına karşı yardımcı olacaktır.

- Göğüs ağrısı can sıkıcı bir boyuttaysa ve dayanılmayacak gibiyse mutlaka bir doktora danışmakta fayda var.

- Kafeini azaltmak ve regl dönemince ve regl öncesinde kafeinli içeceklerden ve yiyeceklerden biraz uzak durmak işe yarayabilir.

- Adet dönemi öncesinde görüşen göğüs ağrısı özellikle ergenlerde göğüslerin büyüdüğünün de habercisi olabilir. Bir uzmana başvurmanız durumunda E vitamini desteği veya göğüs ağrısını rahatlatıcı çuha çiçeği yağı önerebilir ancak doktor kontrolü haricinde vitamin veya alternatif bir yöntem kullanmamakta fayda var.

Son Dakika Sağlık Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Sağlık Haberleri