17 Temmuz 2019
  • Istanbul 23°
  • Ankara 23°
  • Izmir 25°
İmsak 03:46
Güneş 05:39
Öğle 13:15
İkindi 17:13
Akşam 20:41
Yatsı 22:26
BIST98.028
Dolar5,7091
Euro6,4196
Altın258,66

Ramazan Ayında Su Tüketmenin En Lezzetli Yöntemleri!

Ramazan ayında özellikle su tüketemeyen insanlar bu durumdan oldukça şikayetçi olmaktadır. Özellikle gün içerisinde çok fazla susuz kaldığımızdan dolayı gün içerisinde yeterli derecede su tüketimi çok önemlidir.

Ramazan Ayında Su Tüketmenin En Lezzetli Yöntemleri!

Ramazan ayında özellikle fazla çay ve kahve tüketimi gün boyu suyu aramamıza engel olarak vücudumuzun susuz kalmasına sebebiyet verecektir. Su içme alışkanlığınızı tetikleyecek ve tatlandıracak birçok yöntem bulunmaktadır. İçerisine kattığınız birkaç damla limon sayesinde içtiğiniz suya ayrı bir tat katabilirsiniz. İçerdiği C vitamini sayesinde limon veya farklı bir meyve içeriğine katıldığında suyun mineral ve vitamin değerini arttırmaktadır.

Su kaynaklarının çıktığı yerlerden dolayı tatları oldukça farklı olabiliyor. Bu durum su kaynağının tamamiyle farklı olmasından kaynaklanmaktadır. Suyun içeriğine katılan bir miktar maden suyu da suyu lezzetli kılarak mineral desteği de sağlamaktadır. Tüm bunlarla beraber suya daha yararlı bir madde girdiği için mineral ve vitamin açısından da maksimum bir yarar sağlanacaktır. Suyun içerisine buz kalıplarına döküp dondurduğunuz meyve suyunun donmasıyla birlikte suyun içerisine yerleştirebilirsiniz. Bu suya ayrı bir tat katmaya yetecektir. Özellikle konsatrasyon problemi yaşıyor ve uyanmakta oldukça zorluk çekiyorsanız suyunuzun içerisine katacağınız bir kaç naneyle bu sorunlarınızın tamamen son bulmasına yardımcı olacaksınız.

Yorum Yaz

Diğer Sağlık Haberleri