Prostat Kanserinde Nar Suyunun Mucizevi Etkisi!

Amerika'da yapılan araştırmalara göre, nar suyundaki bileşikler hem kanser hücrelerinin büyümesine engel oluyor hem de prostat kanserinin metastazına sebep olan bir kimyasalın etkisini azaltıyor. Narın ve nar suyunun mucizevi faydalarını gelin birlikte okuyalım.

Prostat Kanserinde Nar Suyunun Mucizevi Etkisi!

Prostat Kanserinde Nar Suyunun Mucizevi Etkisi!

Prostat kanseri erkeklerde ölüme kadar giden ikinci kanser türü olarak biliniyor. Eğer ameliyat sonrasında kanser kendini tekrarlarsa erkeklik hormonu olan testesteronun seviyesi azaltılmaya çalışılıyor. Çünkü kanserli hücreler yayılmak için bu hormona gerek duyuyor.

 KANSER HÜCRELERİ ÜZERİNDE ETKİLİ

Fakat zaman içerisinde kanser, hormonu baskı altına alan bu tedaviye karşı bir yöntem keşfediyor ve tekrar yayılmaya başlıyor. Martins-Green biyoloji laboratuarındaki bu araştırma, yapay olarak üretilen prostat kanser hücreleri üzerinde nar suyunun mucizevî bir etki gösterdiğini ortaya koyuyor.

 KANSERİN YAYILMASINI ÖNLÜYOR

Araştırmacılar Lei Wang, Andre Alcon ve Jeffrey Ho, nar suyu ile tedavi edilmiş tümörlü hücrelerin parçalanmasının ve yayılmasının daha az bir ihtimal teşkil ettiğini kaydetti. Araştırmacılar nar suyunun içindeki bileşikleri de ayrıştırmayı ve isimlendirmeyi başardı. Bu sayede bu bileşikleri daha da güçlendirerek prostat kanserinin yayılmasına karşı etkili bir ilaç üretebilmeyi hedefliyorlar. Uzmanlar önemli bir proteinin kemik iliğine sıçradığını ve burada yeni tümörlere sebep olduğunu belirtti. Nar suyu bu proteinin işlevini kısıtlıyor ve böylece prostat kanserinin kemiğe sıçramasına da engel oluyor.

Son Dakika Kadın Haberleri için sayfayı aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Sağlık Haberleri