Pirincin sağlığımızın yanı sıra cildimize de olumlu katkıları olduğu ilk keşfedenler Uzakdoğu ülkeleridir. Beyaz tenleriyle meşhur olan Asyalı kadınlarının güzelliğinde pirinç suyunun ve pirinç maskesinin payı çok büyüktür.

PİRİNÇ SUYUNU YEMEKLERİNİZ İÇİN DE TÜKETEBİLİRSİNİZ

Lezzetli pilavlar yapmak için yıkadığınız pirinçlerin suyunu dökerken artık bir kez daha düşünün. Cilt bakımından temizliğe kadar birçok alanda kullanabileceğiniz pirinç suyunun faydalarını öğrenince sizde birçok yerde kullanmaya başlayacaksınız.

PİRİNÇ SUYUNUN ALTERNATİF KULLANIM ALANLARI

Etkili bir yağ sökücüdür. Pirinç suyu ile mutfağınızdaki yağlı yüzeyleri kolayca temizleyebilirsiniz. Pirinç suyu tonik olarak kullanıldığında cildi beyazlaştırarak lekelerin görünümün azalmasına yardımcı olur.

PİRİNÇ SUYUNUN CİLDE YARARLARI

Cildinize parlaklık verir. Sıkılaştırıcı cilt maskesi olarak da kullanabilirsiniz. Pirinç suyundan zeytinyağı, üzüm, haşlanmış buğday ve yulaf suyu ile karıştırıp saç bakım kürü yaparak faydalanabilirsiniz.

Pirinç suyu ten rengini beyazlaştırır ve ciltteki kahverengi lekelerin renginin açılmasına yardımcı olur. Özellikle cilt beyazlatmak isteyenler için pirinç suyu adeta bir mucizedir. Pirinç suyu gözeneklerin temizlenmesini sağlar ve cildi yumuşatır