Son zamanların en popüler ve en mucizevi zayıflama programı olarak adlandırılan patates diyeti hakkında çok fazla araştırma yapılmaya başlandı. Patates diyeti nedir? Patates diyeti ile nasıl zayıflanır? Patates diyeti ile kaç kilo verilir? Patates diyeti zararları nelerdir? Günümüzün sıkça adından bahsettiren diyet programı ile ilgili merak edilen bütün soruların yanıtını sizin için araştırdık işte ayrıntılar...

PATATES DİYETİ NEDİR? PATATES DİYETİ İLE KAÇ KİLO VERİLİR?

Patates yapısı itibari ile yağsız ve lif açısından epey zengin yapısıyla uzun süre tok tutan bir besindir. Patates diyeti ile 3 günde 5 kilo verdiren şok bir diyet uygulayarak zayıflayabilirsiniz ancak ne kadar sağlıklıolacağı ise merak konusu. Patates diyeti, yağ yakıcı özelliği ile ön plana çıktığı için kilo vermeye ilk olarak vücudumuzdaki yağlardan başlıyor.

PATATES DİYETİ ZARARLARI

Genel olarak yaptığınız diyetlerde karbonhidrat, protein, mineral,vitamin ve lif almanız gerekir. Tüm bunlardan yeteri kadar tüketmek gerekirken, patates diyeti sadece karbonhidrat ağırlıklı bir besindir. Bu nedenle sadece patates tüketerek sağlıklı bir şekilde kilo vermiş olamazsınız.

Son Dakika Magazin Haberleri için aşağı doğru kaydırın.