Papatya Çayı ile Reflüyü Hafifletin

Sık sık mide ekşimesi yaşayan ve reflüsü olan insanlar bundan kurtulmak için bazı yöntemler dener. Bitkiler ve doğal şifalar da bunlar arasındadır. Reflüyü hafifletmek ve mide ekşimesinin önüne geçmek için papatya çayından yararlanın.

Papatya Çayı ile Reflüyü Hafifletin

Sık sık mide ekşimesi yaşayan ve reflüsü olan insanlar bundan kurtulmak için antasitlere sığınır.
Fakat sorunu uzun vadede daha da kötüleştirebilir. Antasitler, midedeki asit miktarını nötralize ederek geçici bir rahatlama sağlar. Ancak gerçek şu ki - yemek borusundaki asidin geri akması, altta yatan bir soru

PAPATYA SUYU

Papatya'nın yatıştırıcı özellikleri iltihabı azaltır ve asitlik seviyelerini dengeler. Asit reflü'nün en önemli tetikleyicilerinden biri olan stres seviyelerinin azaltılmasına yardımcı olur. 

  • Sıcaklığı kaynatmak ve düşürmek için 1 bardak su getirin.
  • 1 çay kaşığı kurutulmuş papatya yaprakları ekleyin ve 45 saniye kaynamaya bırakın.
  • Papatya çayı içmek için en uygun zaman yatmadan 1 saat öncedir.
  • En iyi sonuçlar için günlük olarak tekrarlayın.

PAPATYA ÇAYI

Papaya'da bulunan bir enzim olan Papain, etkili bir doğal sindirim enzimidir. Sindirim sürecini iyileştirmek için proteinleri, karbonhidratları ve diğer besinleri parçalamaya yardımcı olur. Papaya yaprağı ekstresi, faydalarını elde etmenin en iyi yollarından biridir. Bir bardak olgunlaşmış papaya yiyin veya yatmadan önce bir bardak papaya yaprağı çayı yudumlayın. 

Son Dakika Sağlık Haberleri için sayfayı aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Sağlık Haberleri