Ozon Tedavisi Koronavirüste Etkili Oluyor

Dünya çapında normalleşme süreci ile birlikte Koronavirüs vakalarının artış göstermesi, tamamlayıcı tedavi yöntemlerinin tekrar gündeme gelmesine sebep oldu. Bu yöntemlerden biri olan ozon gazının öneminin bir kez daha anlaşılmasına neden oldu. İşte haberin detayları...

Ozon Tedavisi Koronavirüste Etkili Oluyor

Ozon Tedavisi Koronavirüste Etkili Oluyor

Medikal bir şirketin yapmış olduğu araştırmanın sonucuna göre Koronavirüs'ün ilk çıktığı günlerden beri ozon tedavisinin tedavi sürecinde olumlu etkilerinin olduğu açıklandı.

OZONLANMIŞ SERUM SOLÜSYONU ETKİSİ

Araştırmanın, ozon tedavisinin uygulama yollarından biri olan 'Ozonlanmış Serum Solüsyonu’nun, Koronavirüs hastaları üzerindeki etkilerini ortaya çıkarmak için yapıldığını söyleyen yetkililer, 'Aepromo Başkanı Dr. Adriana Schwartz başkanlığındaki ekip tarafından yapılan araştırmaya göre; Ozonlanmış Serum Solüsyonu (O3SS) ile ozon tedavisi, Koronavirüs hastalarının tedavisinde etkili bir tamamlayıcı olabilir. Sağlık ekibi, elde edilen sonuçların ozonlanmış serumun, Koronavirüs ile mücadele için ‘ucuz, güvenli ve etkili’ tamamlayıcı bir tedavi olduğunu gösterdiğini bildirdi. Hastaların vücudu üzerindeki diğer olumlu etkilerin yanı sıra, O3SS oksijen metabolizmasını geliştiriyor ve bir anti-enflamatuar olarak kabul ediliyor. Bu araştırmanın sonuçları bizleri memnun etti' ifadesini kullandı.

HASTALARDA İYİLEŞMEYİ SAĞLADI

Ozonlanmış serum solüsyonunun tamamlayıcı bir tedavi olarak, salgının en kritik dönemlerinden birinde gerçekleştirildiğini belirten yetkililer, 'Madrid Hastanesi Viamed Virgen de la Paloma'da yapılan araştırma, hastanede yatan ağır ile orta arasında değişen durumdaki hastalar üzerinde gerçekleştirildi. Bu hastalara, Koronavirüs için verilen ilaçlara ek olarak yaklaşık 600 ozonlanmış serum solüsyonu tedavisi uygulandı. Bu aşamada araştırmacılar, ozonlanmış serum solüsyonunu tamamlayıcı tedavi olarak kullandılar. Hastalar, tedaviye çok hızlı yanıt verdi ve 24 saat içinde PCR (iltihaplanmayı ölçen parametre) değerleri düştü. Ateş hızla normale dönerken, nefes darlığı ve yorgunluk önemli ölçüde azaldı. 72. saatte hepsinde oksijen satürasyonu belirgin şekilde iyileşti (yüzde 96-98'e doğru). Tedavinin onuncu gününde ise hastalar taburcu edildi' dedi.

OZON KORUYUCU OLARAK DA BAŞARI GÖSTERDİ

Ozonlanmış serum solüsyonunun, araştırmanın yapıldığı hastanenin sağlık personeline de koruyucu olarak kullanıldığını ifade ederek, 'Bu tedaviyi alan sağlık personelinde Koronavirüs gözlemlenmedi. Bu araştırma bize, ozon gazının tamamlayıcı tedavi olarak başarılı olduğunu gösteriyor. Biz de Cemil Has Medikal olarak, ozon gazının bağışıklık sistemini güçlendirme ve virüslerle savaşabilme özelliğinin bilinciyle, çalışmalarımıza devam ediyoruz. Ürettiğimiz medikal ozon cihazlarımız ile küresel salgının yaşandığı bu dönemde, insan sağlığına destek vermek bizi çalışmaya daha fazla yönlendiriyor. Bu anlamda sağlık sektörüne hizmet vermenin gerektirdiği disiplin ve hassasiyetle yeni projeler üretiyoruz' dedi.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR