Oytun Erbaş Kimdir?

Oytun Erbaş kimdir? Oytun Erbaş nerede ve ne zaman doğdu? İşte Oytun Erbaş ile ilgili tüm detaylar...

Oytun Erbaş Kimdir?

Sağlık üzerine yaptığı bazı açıklamalarla dikkat çeken Oytun Erbaş kimdir: 15 Kasım 1978 tarihinde İzmir’de dünyaya geldi.

Peki, Oytun Erbaş’ın hayatı nasıldır? Oytun Erbaş biyografisi nasıldır? Oytun Erbaş kimdir?

Oytun Erbaş’ın Hayatı

Doçent Dr. Oytun Erbaş kimdir: 15 Kasım 1978 tarihinde İzmir’de doğdu. İlkokul ortaokul ve lise eğitimini Ödemiş’te aldı.

2001 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. Yine, Ege Üniversitesi’nde Radyoloji ve Fizyoloji Anabilim Dallarında araştırma görevliliği yaptı.

Uzmanlık alanı Ar-Ge çalışmalarıdır.

İlgilendiği diğer konular ise sinirbilim, biyolojik psikoloji, fizyoloji ve fizyopatolojidir.

Evlilik yaptığı bilinmemektedir.

Oytun Erbaş’ın Kariyeri

Erbaş, tez çalışmasını, “Diyabetik nöropatili sıçanlarda oksitosin, MESNA ve glutamin’ in, nöropati üzerine etkilerinin elektrofizyolojik (EMG) ve histolojik yöntemlerle araştırılması” üzerine yaptı.

Doçentlik unvanını İstanbul Bilim Üniversitesinde alan doktordur. Ege Üniversitesinin yanında, Gaziosmanpaşa Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, İstanbul Bilim Üniversitesi ve Üsküdar Üniversitesi gibi farklı yükseköğretim kurumlarında öğretim görevlisi pozisyonunda bulundu. Verdiği dersler arasında Fizyopatoloji, Biyolojik Psikoloji, Nöropazarlama ve Sinirbilim dersleri bulunmaktadır.

Erbaş, bunun yanında Florence Nightingale İstanbul Hastanelerinde Ar-Ge koordinatörü olarak çalışmaya başladı. Bu görevi hala devam etmektedir.

2013 yılında, yaptığı deneysel çalışmalar için Uluslararası Otolojik Cerrahi Derneği’nin verdiği “Politzer Ödülü”ne Kulak Burun ve Boğaz Hastalıkları dalında layık görüldü.

Aynı yıl, Avrupa Ortopedi ve Travmatoloji Derneği’nin verdiği “Jacques Duparc” ödülünün de sahibi oldu.

Birçok ulusal kongrede en iyi proje ve en iyi sözlü bildiri ödülü aldı.

Yazdığı onlarca bilimsel makale, uluslararası indekslerde dizinlenen prestijli dergilerde yer aldı.

Oytun Erbaş aynı zamanda, Amerika Birleşik Devletleri, Illinois’teki “Experimental Medicine” laboratuvarını kurdu. Bu laboratuvar, deneysel tıp alanında ilaç geliştirme çalışmaları yapmaktadır.

Erbaş, TÜBİTAK Gebze Teknoloji Geliştirme Bölgesinde aynı isimle “Deneysel Tıp” adlı laboratuvarın da kurucusudur.

Erbaş, “Istanbul Bilim University Florence Nightingale Journal of Medicine” ve “Istanbul Bilim University Florence Nightingale Journal of Transplantation” isimli iki tıp dergisinin yayın editörlüğü ve yayın sekreterliği görevini üstlenmiştir.

Amerika Birleşik Devletleri, Illinois’teki Experimental Medicine laboratuvarının kurucusu olan Oytun Erbaş kimdir: Oytun Erbaş, aynı zamanda Tıpta Uzmanlık Sınavı’nda (TUS) 7 kez ilk 10’a girerek derece yapmasıyla da tanınmaktadır.

Güncel olarak, Youtube üzerinden, TV 100 adlı kanalda yayınlanan Oytun Hoca ve Bilim adlı programıyla tanınmaktadır. Bu programda yaptığı birçok açıklama dikkat çekmektedir.

Aynı zamanda, HaberTürk, TRT 1, CNN Türk gibi televizyon kanallarında yayınlanan çeşitli programlara konuk olarak katılmıştır.

Oytun Erbaş’ın Kitapları

Erbaş’ın ikisi de Siyah Kuğu Yayınları’ndan çıkmış iki kitabı bulunuyor. Bunlardan biri “Psikiyatrinin Kara Kitabı” adındadır. Alt başlığında ise “Beyninizi Yakmaya Hazır Mısınız?” sorusu yer almaktadır. Kitapta psikiyatrik bozuklukların nedenleri ve sonuçları, tedavileri eleştirel bir tarzda ele alınmıştır.

Diğer kitabı “Aşk Tutku Hormon Aldatma” ise aşkın biyolojik süreçlerini temele alan ve aşk gibi soyut bir kavramın somut tekniklerinden bahseden bir eserdir.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR