Kırışıklık karşıtı kremler ciltte oluşan kırışıklıkların önlenmesine yardımcı olurken bunun yanında bu problemlerin oluşmasını da engelleyen en önemli uygulamalardandır. Kozmetik dünyasının genişlemesiyle kırışıklık karşıtı kremlere ilgi arttı. Bu kremlere para vermek istemiyorsanız, evde kendi kreminizi yapabilirsiniz. Kuşburnu yağı cildin yenilenmesine ve lekelerinin azalmasına yardımcı olur. Kolajen üretimini tetikleyerek ince çizgiler ile kırışıklıkların görünümünü azaltır ve oluşumlarını engeller.

Hindistan cevizi yağı ve balmumunu küçük cam bir kaseye koyun. Malzemelerin içinde olduğu kaseyi ılık bir suyun içine oyarak erimelerini sağlayın. Ardından spatula veya tahta bir kaşık yardımıyla yağları karıştırın. İyice karıştırdıktan sonra kaseyi ılık sudan alarak içine bu malzemeleri ekleyin

Kuşburnu yağı

E vitamini

Sardunya yağı 

Gül yağı 

Bütün malzemeleri güzelce karıştırarak soğumasını bekleyin. Krem cilt bakımından sonra kullanılabilir. Ancak kremin içindeki herhangi bir malzemeye alerjiniz varsa yüzünüzü sürmemeniz gerekiyor. Cildinizde oluşacak herhangi bir alerjik reaksiyon veya sağlık sorununa karşı uzman bir doktor yardımıyla bu işlemlerin gerçekleşmesi sağlık açısından oldukça faydalı olacaktır.