20 Temmuz 2019
  • Istanbul 23.89°
  • Ankara 18°
  • Izmir 24°
İmsak 03:50
Güneş 05:41
Öğle 13:15
İkindi 17:13
Akşam 20:39
Yatsı 22:23
BIST101.849
Dolar5,6592
Euro6,3832
Altın259,35

Öğün Sayınızı Arttırıp Pişirme Tarzınızı Değiştirdiğinizde Bakın Ne Oluyor!

Tükettiğiniz öğünler kadar yediğiniz yemeklerin nasıl piştiği de büyük önem taşımaktadır.Bu durum kilo alıp vermenizi de büyük oranda etkilemektedir.İşte öğün sayısını arttırıp yalnızca pişirme tekniğinizi değiştirerek nasıl kilo verebileceğinizi anlattık

Öğün Sayınızı Arttırıp Pişirme Tarzınızı Değiştirdiğinizde Bakın Ne Oluyor!

Uzmanlar öğün sayısının arttırılıp aynı zamanda pişirme tekniklerinizi de değiştirerek bir zayıflama programı yapılabileceğini belirttiler. Bunun yanı sıra öğün sayısının aslında diyet programını etkilemediği ve kaliteli beslenmek adına ne yediğinizin ve nasıl pişirdiğinizin daha fazla önemi olduğunu da belirttiler. Tüm bunların yanında yeterli sıvı alımının da önemli olduğu gerçeğini vurgulayan uzmanlar bu konunun ne kadar öğün alınırsa alınsın diyet programlarında büyük önemi olduğunu açıkladılar.

Özellikle ramazan ayında yediklerimizin büyük öneminin olmasına rağmen bu durumun öğün sayısını ve kilo artışını büyük oranda etkiler. Bu nedenle bu durum öğün sayısını arttırmak ve kaliteli beslenmek gereklidir. İftar saatlerinde özellikle lifli ve protein içeren gıdalar tüketmek gerekiyor. İftar saatlerine kadar aç kaldığımız ve kan şekerimiz de aynı oranda düştüğü için kaliteli ve dengeli beslenebilmek çok önemlidir. Uzmanların özellikle pişirme tekniklerinin çok önemli olduğunu söylemelerinin sebebi fırında pişmiş bir yemekle kızartılan bir yemek arasında kalori açısından büyük oranda fark bulunmaktadır. Ağır tatlılar yerine sütlü tatlıları tercih etmemizin bir diğer sebebi de budur.

 

Yorum Yaz

Diğer Sağlık Haberleri