Dişlerinizi beyazlatmak için çok para harcamanıza gerek yok. Muz kabuğuyla bu sıkıntınızın üstesinden gelebilirsiniz. Bu tavsiyeyle birlikte dişleriniz hem mükemmel bir görünüme sahip olacak hem de zengin vitamin kaynağı muzla birlikte dişlerinizi de besleyeceksiniz. Çünkü muz, bir çok vitamin ve minerali içeriğinde barındırdığı için oldukça faydalı bir meyve olarak tanınıyor. Bu nedenle kimyasal içeren dişler için kullandığınız kozmetikler gibi sağlığınızıda olumsuz yönde etkilemeyecektir.

Muz içeriğindeki potasyum sayesinde dişler üzerinde pek fazla etkilidir. Muzun içeriğindeki potasyum dişlerinizdeki plakları ve kötü bakterileri temizlemenin yanı sıra dişlerinizi beyazlatmak için de oldukça basit bir yoldur. Dişinizi beyazlatmak için yapacağınız tek şey yediğiniz muzun kabuklarını çöpeatmayıp kabuğunu iç tarafı diş yüzeyine gelecek şekilde yerleştirmek olacak. Yerleştirdikten sonra 10 dakika kadar bekleyerek kabuğu dişlerinizden alabilirsiniz. İşlem bitiminde dişlerinizin temizlenip gıcır gıcır olduğuna ve bunun yanında da renginin açılarak beyazladığını göreceksiniz.

Bu uygulamayı en fazla günde iki kez deneyebilirsiniz Bu şekilde uygularsanız sonucunun daha güzel olduğunu fark edebilirsiniz. Dişler üzerindeki lekelerin açılarak dişleriniz daha beyaz görünmesine yardımcıo olacaktır.