Menşesi "Tibet" olarak gösterilen goji berry; mutluluk meyvesi olarakta bilinmektedir. Ülkemizde ise görünüşü itibariyle kırmızı bir üzümü çağrıştıran goji berry, "kurt üzümü" ismiyle de anılmaktadır. Yüksek oranda antioksidan içeren goji berry, Himalayalar, Tibet, Çin gibi Uzak Doğu Asya’nın mucizelerinden sadece biridir.

İşte, saymakla bitmeyecek faydalarıyla goji berry…

C vitamini deposu; Malum sonbahar ve ardından kış mevsimi soğuk algınlığını da beraberinde getirir.

Yaşlanmayı geciktirir; Antioksidan özellliği ve liflli yapısıyla yaşlanmayı geciktiren goji berry antiaging görevi görür

Mutluluk verir; Günümüz psikolojik problemlerinin başında gelen anksiyete, depresyon vb. ruhsal sorunların giderilmesine yardım eder.

Enerji verir; Dinlenmiş bir beden ve berrak bir zihinle güne başlamak gibisi yoktur. Mucize goji berry yine bu noktada devreye girer; geleneksel Çin tıbbında baş ağrısı ve sersemlik hissinin giderilmesi için en çok başvurulan doğal kaynaktır.

Yağları yakar, kiloları verdirir; Kilo vermek isteyen ve bu sürece giren birçok kişinin kilo vermenin yanındaki diğer bir problemi yağ yakımıdır. Yağ yakmak için birebir olan goji berry ise, 19 farklı amino asit içeriği ile tam bir yağ yakıcıdır.

İnsülin ve şekeri dengeler; dünyada en yaygın şeker hastalığı olan Tip 2 diyabeti olan kişilerde az olan insülin üretimini ve şeker seviyesini dengede tutar.

Mide sorunlarını hafifletir; Gastrit gibi mide sorunlarının düzelmesi için oldukça yardımcı olan goji berrynin kendisi yerine suyunun bu konuda daha başarılı olduğu söyleniyor.

Kolesterolü dengeler; mucizeleri saymakla bitmeyen goji berrynin diğer bir etkisi kolesterol üzerindedir. Goji berry, kötü kolesterolün önüne geçer.

Göz sağlığı için birebir; Göz sağlığı açısından hayati önem taşıyan mineral ve vitaminlerden; A vitamini, zeaksantin, beta karoten gibilerini içeren goji berry göz sağlığına da faydalıdır.

Doğurganlığı artırır; Asya ve Uzak Doğu ülkelerinde kısırlık tedavisi için kullanılan goji berrynin doğurganlığı artırdığı ve strese bağlı hücre azalmasını engellediği söyleniyor.