Yararlı özellikleri sayesinde erken yaşlanmaya karşı vücudu koruduğu bilinmektedir. Serbest radikaller kansere sebebiyet veren maddelerdir. Aynı zamanda deride kırışıklıklara da fazlasıyla sebep olurlar. 

KANSERİ ÖNLÜYOR

Kansere neden olan maddeler vücutta genetik değişimlerin oluşmasına sebep olur. Goji berry içeriğindeki polisakkaritler ve antioksidanlar ise bu değişimin oluşmasını engeller.

KANI TEMİZLİYOR

Kolesterol ve kan basıncını düşürmek için de birebir olan bu meyve aynı zamanda halk tarafından kanı zararlı maddelerden arındırmak için de özellikle tercih ediliyor. Karaciğer ve böbrek hastalıklarının önlenmesinde, özellikle bu bölgelerde oluşabilecek kanserlerde goji berry çok önemli bir yer tutuyor. 

KİLO VERMEYE YARDIMCI OLUR

Goji berry meyvesi sağlıklı bir beslenme programı yanında tüketildiğinde vücuttaki yağ oranını azaltmanıza yardımcı olur. Hafızasını güçlendirmek isteyenler için de birebirdir. Eğer uyku düzensizliği çekiyorsanız ve sürekli kendinizi yorgun hissediyorsanız düzenli olarak bu meyveyi tüketmeniz sayesinde uykularınız düzene girecektir ve kendinizi daha genç, daha diri hissedeceksinizdir. Cinsel isteğinizde azalma varsa kurt üzümü ile bunu da düzene sokabilirsiniz.