Metropol yaşamının bize getirdikleriyle beraber bizden aldıkları da yaşamımızı sürdürebilmemiz için oldukça önemlidir. Bu tür sorumlulukların altından nasıl kalkabileceğimizle ilgili çok fazla düşünme fırsatı bulamasak da düşünüldüğünde insanı strese ve mutsuzluğa itebilcek olgular gün yüzüne çıkmaktadır. Bu tür anlarda insanlar kendilerini mutlu hissettirecek ve o anın tadını çıkarmalarına yardımcı olabilecek besinlere daha çok ihtiyaç duyarlar. Bunun sebebi besinlerin içeriğinde yer alan ve insanlara mutluluk veren hormonların üretilmesine yardımcı olacak besin tüketiminde bulunmaları olacaktır. Bu mutluluk veren besinler sayesinde kendinizi daha iyi ve keyifli hissedeceksiniz.

BİTTER ÇİKOLATA

İçeriğinde şeker barındırmadığı için vücuda herhangi bir zararı olmayan bitter çikolata aksine günlük tatlı ihtiyacını fazlasıyla karşılamaktadır.

MUZ

Ara öğün olarak bir adet tükettiğinizde vücudunuzda mutluluk hormonu sağlayarak enerjik hissetmenize yardımcı olmaktadır.

CEVİZ

Diğer kuruyemişlerin yanı sıra cevizin fazla tüketilmesi mutlu hissetmenize oldukça fayda sağlayacaktır.

KURU İNCİR

Kuru incir ara öğün olarak tüketildiğinde kan şekerini dengeleyerek sizi gün boyu mutlu hissettirecek ve bunun yanında sindirim sisteminizi de düzenleyecektir.