Sağlık uzmanları, mısırın daha önce kimse tarafından bilinmeyen mucizevi faydalarını sıraladı. Şifa deposu mısır, lezzetli olmasının yanı sıra içerisinde bol miktarda vitamin taşımaktadır. Gelin herkesin bayılarak yediği mısırın faydalarına hep birlikte göz atalım.

MISIRIN FAYDALARI

Mısırın bilinen en önemli faydası, vücutta kolesterol emilimini sağlamasıdır.  Bu özelliği sayesinde, kilo vermeyi kolaylaştıran şifa deposu mısır, aynı zamanda kolon kanserini engellemeye de yardımcı olur.

Mısırın kendisi kadar taneleri de oldukça faydalıdır. Görme bozukluğu yaşayan insanların göz sağlığını korumaya büyük oranda yardımcı olur.

Mısır, optimal yağ asidi içeriğinden dolayı kötü kolesterol seviyesini düşürür. Böylelikle damarların tıkanmasını 

Mısır, beyin ve sinir sağlığı için de önemli katkılarda bulunan şifa deposu bir bitkidir. Özellikle yaşlıların sıklıkla yakalandığı Alzheimer hastalığına neden olan unsurların ortadan kalkmasını sağlar.

Mısır, cilt sağlığı için en önemli vitaminlerden olan A vitaminini içermektedir. C vitamini yardımıyla cildi zararlı güneş ışınlarından koruyarak, cildin canlı görünmesini sağlar.

Mısır, içeriğinde bulundurduğu yağ asitleri ve vitaminler sayesinde saç sağlığı için de büyük fayda sağlamaktadır. Mısır aynı zamanda saçlara hacim ve yumuşaklık kazandırır.