Mide Gazı Sıkışmasına Ne İyi Gelir? Gaz Sıkışması Yaşayanlar İçin Kurtulma Önerileri!

Şiddetli karın ağrısı ile gelen gaz sıkışması, kişiyi oldukça rahatsız eden bir durumdur. Sindirim problemlerini de beraberinde getiren gaz sıkışması nasıl geçer? Gaz sıkışmasına neden olan etkenler nasıl ortadan kaldırılır? İşte merak edilenler.

Mide Gazı Sıkışmasına Ne İyi Gelir? Gaz Sıkışması Yaşayanlar İçin Kurtulma Önerileri!

Gaz sıkışmasının asıl sebebi yemek yerken havada olan bakterilerin mide ve bağırsaklara yerleşmesinden kaynaklıdır. Fazla ciddiye alınmazsa ve gaz vücuttan atılmazsa bu durum, ilerleyen zamanlarda ciddi hastalıkların ortaya çıkmasına sebep olabilir. Özellikle Kuru fasulye, lahana, soğan, karnabahar, enginar, mercimek, kuru üzüm, brokoli, soğan, erik kurusu ve elma gibi besinler gaz oluşumuna sebep olmaktadır.

GAZ SIKIŞMASINA NE İYİ GELİR?   

Papatya çayı, gaz sıkışmasına çok iyi gelmektedir. Gaz sıkışmasının önüne geçmede yardımcı olan papatya çayı, aynı zamanda rahat bir dışkılama sağlanmasına da yardımcı olur. 

1 tatlı kaşığı kabartma tozu ile bir bardak ılık suyu karıştırın. Günde bir bardak tüketin. Sancıya ve gaz sıkışmasına neden olan midedeki fazla asidin azalmasını sağlar.

Gaz sıkışmasını sık sık yaşıyorsanız. Dar giyinmekten uzak durun. Dar kıyafetlerde gaz sıkışmasına sebep olan en önemli sorunlardan biridir. 

 Gaz sıkışması esnasında yavaş yavaş bir bardak ılık su içerek, sancının olduğu yere masaj yapabilirsiniz. Bu da sancınızın azalmasını sağlayacaktır.

 

Son Dakika Sağlık Haberleri için sayfayı aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR