Metabolizmamızın hızlanmasını sağlayan en önemli unsurlardan biri besinlerdir. Doğru besinlerin düzenli olarak tüketilmesi sonucunda metabolizma hızımız oldukça yükselecek ve sindirim problemleri ile obezite sorunlarına da yakalanmamış olacağız.

REZENE BİTKİSİ VE REZENE ÇAYI

Rezene bitkisi ve rezene çayı günde bir defa olmak üzere tüketildiğinde sindirim problemlerine oldukça yararlı bir besin haline gelmektedirler.

AVOKADO

Gün boyu sizi tok tutacak olan bu besin içeriğinde barındırdığı yararlı yağlar sayesinde de oldukça iyi bir yağ yakıcı besin haline gelmektedir.

ELMA

İçeriğinde barındırdığı antioksidanlar sayesinde cildin yenilenmesinde büyük rol oynayan elma meyvesi sindirim problemlerine de iyi gelerek metabolizmanın hızlı bir şekilde çalışmasına yardımcı olmaktadır.

TARÇIN

Tarçın güzel kokusuyla dikkat çeken baharatların başında gelmektedir. Özellikle içerisine katıldığı her yemeği ve tatlıyı güzelleştiren bu baharat kan şekerini büyük ölçüde dengeleyen mucizevi bir baharattır.

SİRKE

Açlık hissini büyük oranda ortadan kaldıran sirke özellikle içeriğinde fazla yağ barındıran yüksek karbonhidratlı yemeklerin bu zararlarını da büyük oranda silmeye yardımcı bir gıdadır.