Maydanoz suyu bir çok detoks listesinde vazgeçilmez bitki olarak kullanılmaktadır. Zayıflamak isteyenler için muhteşem bir detoks ürünü olan maydanoz kürü sayesinde vücuttaki toksinlerinizden kurtulabilirsiniz.

Karaciğer yağlanmasına da çok iyi gelen maydonoz karaciğer sağlığımız için de oldukça önemli bir yeşil sebzedir. Demir açısından da oldukça zengin olan bu yeşillik sayesinde demir eksikliğinizin giderilmesini sağlayabilirsiniz. Özellikle kadınlarda regl dönemlerinde adet kanamalarını kolaylaştıran maydonoz çok iyi bir kan yapıcı olarak bilinmektedir. Kandaki oksijen miktarının artmasına da yardımcı bir sebze olan maydonoz zayıflamak isteyenler için oldukça iyi bir yeşilliktir.

MAYDANOZ SUYU İLE DİYET KÜRÜ 

Maydanoz suyu hem vücudunuzdaki kötü maddeleri atar hem de zayıflamanıza oldukça yardımcı olur. Maydonoz suyunu iki haftadan fazla tüketmemek gerekiyor. Bir hafta boyunca içtiğiniz ve düzenli tükettiğiniz maydanoz suyunun faydalarını diyet programınız bittiğinde fark edebileceksiniz. Maydonoz suyu vücudunuzdan su atımı gerçekleştireceği için anında kilo azalışı gösterecektiir. Bu sebeple iki gün kullandıktan sonra bırakmamalı ve bir hafta boyunca düzenli kullanmayı bırakmamalısınız.