Günlük yaşamımızda bir çok kez tozdan veya alerjiden dolayı hapşırmaktayız. Bu alışkanlıktan öte vücudumuzun bize verdiği bir reflekstir. Fakat bu refleksten sonra verdiğimiz tepkiler kendi alışkanlıklarımız olmaktadır. Özellikle hapşırırken sürekli ağzımızı veya burnumuzu tutabiliriz. Bu durum oldukça riskli olmakla beraber beyin fonksiyonlarını da oldukça fazla etkilemektedir. Öyle ki beyindeki kan akış hızını engelleyerek sinir dokularının sıkışmasına ve ardından damarlarda hasara yol açarak işitme problemlerine kadar gidebilmektedir.

Her kadının günlük alışkanlıklarından olan parfüm sıkma alışkanlıkları da oldukça rsikli durumlara yol açabiliyor. Özellikle bu tarz alkollü ve kimyasal içeren maddeler cildimize ve ardından vücudumuza oldukça büyük zararlar vermektedir. Boğaz hastalıklarını tetikleyerek bu bölgenin tahriş olmasına yol açmaktadır.

Günlük alışkanlıklarımızdan birisi olan yemekten hemen sonra diş fırçalamak da oldukça tehlikeli sonuçlara yol açabilecek bir alışkanlıktır. Özellikle yediğimiz yemeklerdeki asidik maddelerin dişe yapışmasının ardından dişleri fırçalama işine girişmek bu asidik maddelerin dişleri daha çok tahriş ederek dişlerin üzerindek koruyucu tabakanın çizilmesine ve yok olmasına sebep olur.