Kulak Kiri Neden Oluşur? Kulak Kirini Evde Doğal Yollarla Temizleme

Kulak kirleri evde kulak çöpleri ile temizlemek zararlı olabiliyor. Uzmanlar bunun yerine farklı yollar öneriyorlar. Bu nedenle evde doğal yolları sizin için derledik.

Kulak Kiri Neden Oluşur? Kulak Kirini Evde Doğal Yollarla Temizleme

Kulak Kiri Neden Oluşur? Kulak Kirini Evde Doğal Yollarla Temizleme Yolları

Kulak kirlerini temizlemek bazı rahatsızlıklara sebep olur. Bunun olmaması adına bazı doğal temizleme yöntemleri kullanılmalıdır. Peki, Kulak kiri hangi sebeple oluşur? İşte, sorusunun cevabı...

KULAK KİRİ NEDEN OLUR?

Kulak kiri, cerumen salgısının içten topladığı deri döküntüleri ve dıştan gelen toz ve öteki partikülleri hapsederek olduğu yerde toplanması ve zamanla sertleşmesi sonucunda meydana gelmektedir.

GLİSERİN

Gliserin kulak kirini çıkarmayı kolaylaştıran doğal bir maddedir. Kolaylıkla eczanelerde bulabilirsiniz. Her iki kulak için 4 damla uygulayın ve en iyi sonuçları görmek için günde üç kez deneyin.

SİRKE VE ALKOL KARIŞIMI

Eşit oranda sirke ve alkolü bir kasede karıştırın. İçine bir pamuk batırıp bu pamuk desteğiyle kulaklara bir kaç damla akıtın.

ZEYTİNYAĞI

Zeytinyağı kulak kirini yumuşatmak ve temizlenmesine destek olmak için muhteşem bir malzemedir. Bir kaç damla zeytinyağını uyumadan evvel etkilenmiş kulağa damlatın ve öteki tarafınıza yatarak uyumayı deneyin. Bu tedaviyi dört gece arka arkaya kullanın.

Son Dakika Sağlık Haberleri için sayfayı aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR