Kulak Ağrısını Gideren Yöntemler

Kulak ağrısı ciddi bir rahatsızlık göstergesi olabildiği gibi kısa süreli iken olağan bir durum da olabilir. Bu sorun evde çözülebilir.

Kulak Ağrısını Gideren Yöntemler

Eğer kulakta bir sorun yoksa kulak ağrısını yok etmek için evde doğal yöntemleri deneyebilirsiniz. İşte, kulak ağrısını gideren yöntemler…

KULAK AĞRISINI GİDEREN YÖNTEMLER

Bilinen bir hastalığı olmayan insanların hafif şiddetle yaşadığı kulak ağrısına evde müdahale edilebilir. Fakat 3 günden fazla devam eden kulak ağrısı için hastanın mutlaka bir uzmana başvurması lazım. Hafif şiddetli kulak ağrıları için hastanın sıcak su torbası şeklinde eczaneden alınan torbanın içine sıcak su yerleştirerek bir havluya sarım kulağın tam ortasına yerleştirerek iltihaba sıcak baskı yapılır. Ya da yüzyıllardır kullanılan bir metot olan ütü ya da soba aracılığıyla ısıtılan bir tülbent ya da havluyla da bu işlem yapılabilir. En kuvvetli antibiyotik olan sarımsak kulak ağrısına iyi gelir. Bunun için susam yağında iki diş ezilmiş sarımsağı 15 dakika kavurun. Ardından ocaktan kaldırıp ılıklaştırdığınız yağın içine kulak çöpünü batırıp kulak deliğine bir damla damlatın. 5 dakika sonra kulağınızı aşağı doğru eğin. 

Son Dakika Sağlık Haberleri için sayfayı aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR