Koltuk altında oluşan kararmalardan kurtulmanın çaresi ise hemen hemen her gün kullandığımız bir sebzeden geçiyor. Kadınları rahatsız eden estetik sorunların başında cilt kararmaları geliyor. Özellikle koltuk altında oluşan kararmalardan kurtulmanın çaresi ise hemen hemen her gün kullandığımız bir sebzeden geçiyor. Bol miktarda meyve sebze tüketmek genel sağlığımıza iyi geldiği gibi, cildimizin görünümünde de hayati rol oynuyor.

Koyu lekelerden kurtulmak için ihtiyacınız olan şey patates. Bir dilim patates alın ve koltuk altına yaklaşık 10 dakika sürtün ve daha sonra ılık suyla durulayın. Patates, doğal bir beyazlatıcı işlevi gören hafif asitli özelliği sayesinde, cilt kararmalarından kurtulmanızı sağlar.

LİMON İLE KOLTUK ALTI BEYAZLATMA

Ölü cilt hücrelerinin giderilmesinde ve cildin aydınlatılmasında etkili olan limonu da koltuk altı beyazlatma işlemi için rahatlıkla kullanabilirsiniz. Limon suyuna ekleyeceğiniz bir miktar zerdeçal, köy yoğurdu ve bal ile bir macun oluşturun. Ardından koltuk altlarınıza sürerek 10 dakika beklettikten sonra durulayın.

YUMURTA YAĞI İLE KOLTUK ALTI BEYAZLATMA

Yumurta sarısından elde edilmiş olan yumurta yağı ile koltuk altında meydana gelen kararmaları önlemeniz mümkün olacaktır. Yumurta yağını kararmış bölgelere uygulayarak 1 gece bekletin. Sabah mümkün olduğunca vücut Ph dengenize uygun olan bir sabun eşliğinde yağdan arındırın.