Kadınların korkulu rüyaları olan özellikle ağda seanslarının sonrasında ortaya çıkan cilt kararmaları görüntüsü dolayısıyla oldukça rahatsız edicidir. Bu sebeple kötü görünümü ortadan kaldırabilmek için oldukça farklı yöntemlere de başvurulması mümkündür. İşte bu alternatif yöntemleri sizler için sıraladık;

KOLTUK ALTI BEYAZLATMA İÇİN DOĞAL YÖNTEMLER

PATATES İLE KOLTUK ALTI BEYAZLATMA

Koltuk altı beyazlatmak için bir adet patatesi dilimleyerek koltuk altınıza sürmeniz yeterli olacaktır. Başka bir yöntem olarak ise büyük bir patatesin suyunu elde ederek koltuk altlarınıza sürebilir. 10 dakika sonra yıkayabilirsiniz.

LİMON İLE KOLTUK ALTI BEYAZLATMA

Ölü cilt hücrelerinin giderilmesinde ve cildin aydınlatılmasında etkili olan limonu da koltuk altı beyazlatma işlemi için rahatlıkla kullanabilirsiniz. Limon suyuna ekleyeceğiniz bir miktar zerdeçal, köy yoğurdu ve bal ile bir macun oluşturun. Ardından koltuk altlarınıza sürerek 10 dakika beklettikten sonra durulayın.

YUMURTA YAĞI İLE KOLTUK ALTI BEYAZLATMA

Yumurta sarısından elde edilmiş olan yumurta yağı ile koltuk altında meydana gelen kararmaları önlemeniz mümkün olacaktır. Yumurta yağını kararmış bölgelere uygulayarak 1 gece bekletin. Sabah mümkün olduğunca vücut Ph dengenize uygun olan bir sabun eşliğinde yağdan arındırın.

NEMLENDİRİCİNİN ÖNEMİ

Kararan koltuk altlarınız için günde 2 kez nemlendirici kullanmak oldukça faydalı bir çözüm olacaktır.

SOYMA İŞLEMİ

Kabartma tozu ve gülsuyu ile yapabileceğiniz macun karışımı ile de düzenli bir kullanma sonucunda koltuk altınızdaki kararmalara son vermeniz mümkün olacaktır. 1 fincan kahverengi şeker ve 3 yemek kaşığı sızma zeytinyağını karıştırıp kararan koltuk altlarınıza sürün. Peeling etkisi yaratacak bu karışım ile ölü deriyi ortadan kaldırabilir, aynı zamanda zeytinyağının nemlendirici etkisi ile koltuk altınızın nemini sağlamış olursunuz.