Kısa ve seyrek kirpiklere sahip olan kadınlar ise hep bu kadınlar gibi dolgun kirpiklere sahip olmak ister. Eğer kirpikleriniz uzun ve değilse üzülmeyin. Bu yazımızdaki kirpikleri uzatmak için önerilen pratik tarifleri uygulayarak siz de uzun ve gür kirpiklere sahip olabilirsiniz.

KİRPİKLERİ UZATMAK İÇİN YAPILMASI GEREKENLER

1 bardak suyu kaynatın.

1 çay kaşığı hint yağı ve 12 gr kakao yağı (1 yemek kaşığından biraz az) ekleyip karıştırın.

Kabı sıcak su dolu bir başka kabın içine yerleştirip krem kıvamına gelene kadar ısıtın.

Karışımı soğutup 15 gün boyunca yatmadan önce gözlerinize kaçırmamaya dikkat ederek kirpiklerinize sürün. Sürme işlemini kirpik kökünden uca doğru uygulayın. Kirpikleri gürleştirmek için eşit ölçüde hint yağı ve badem yağını bir şişede karıştırıp 15 gün boyunca akşamları yatmadan önce gözlerinize kaçırmamaya dikkat ederek kirpiklerinize dipten uca doğru sürün

VAZELİNLE KİRPİK BAKIMI

Vazelin, kirpiklerinizi uzatmak ve gürleştirmek için kullanabileceğiniz bir üründür. Üstelik vazelinin temin edilmesi de kolaydır. Tüm büyük marketlerde veya eczanelerde vazelin bulabilir ve vazelin mucizesini kirpiklerinize uygulayabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken çok basit; yalnızca temiz parmaklarınızla veya bir pamuklu çubuk yardımıyla üst kirpiklerinize vazelin uygulamak. Gece uygulayıp uyumanızda da bir sakınca bulunmaz. Bu yöntem günün her saati uygulanabilir. Düzenli uygulama güçlü, nemli ve sağlıklı kirpiklere sahip olmasını sağlar. Vazelin yardımıyla kirpikleriniz güçlenir ve dış etkenlerden korunur.

KİRPİK UZATMA VE GÜÇLENDİRME YÖNTEMLERİ

Kirpik fırçası yardımı ile kirpiklerinizi taramak, kısa sürede daha gür görünümlü kirpiklere sahip olmanızı sağlar. Bu uygulamayı günde 2 kere yaparak, fırçaladığınız kirpiklerinize birkaç damla E vitamini sürebilirsiniz. Kısa sürede daha kalın ve sağlıklı kirpiklere kavuşacağınızdan emin olabilirsiniz.

Mucizevi bitkisel yağlardan olan zeytinyağı, kirpik bakımı için birebirdir. Pamuğun üzerine damlattığınız zeytinyağını haftanın birkaç günü kirpiklerinize sürmeniz ve 5 dakika beklettikten sonra yıkamanız 4 hafta içinde kirpiklerinizde mucizevi sonuçlar yaratacaktır.

Göz makyajınızı mutlaka silin. Rimelinizi silerken kirpiklerinizi yıpratmamaya ve koparmamaya gayret gösterin.

Yediklerinize dikkat edin. Protein, vitamin ve faydalı yağlar açısından zengin olan besinler kirpiklerinizin gürleşmesine ve uzamasına yardımcı olur. Özellikle somon balığı bu amaç için mutlaka beslenme diyetinize eklemeniz gereken gıdalardan biri.

Kirpik kıvırma aletlerinden uzak durun. Bu aletler kirpiklerinizi yıpratır, kırar ve kopmalarına neden olur.

Kirpik diplerinize masaj yaparak yüzünüzdeki kan dolaşımını hızlandırabilir, kirpik köklerini uyarabilir ve kirpiklerinizin daha hızlı şekilde uzamasına yardımcı olabilirsiniz.

Günde 5 dakika bu masajı yapabilirsiniz. Masaj yaparken kirpik diplerinize aşırı baskı uygulamamaya dikkat edin.