Kırışık Gidermede Ameliyatsız Yöntem: Endopeel

Herkesin problemi haline gelen kırışıklıkları yok etmede yöntemler durmadan değişiyor. Mimiklerin yok edilmemesi için gerekli olan en uygun işlemleri araştırmaya gerek kalmadı. Çünkü uzmanlar mimiklerin kaybolmasını engelleyerek kırışıklıkları yok etmenin yolunu buldu...

Kırışık Gidermede Ameliyatsız Yöntem: Endopeel

Kırışık Gidermede Ameliyatsız Yöntem: Endopeel

Dr. Mesut Ayyıldız, 'Mimik kaybı olmadan 20 dakikada başlayan etkisiyle kırışıklık ve sarkmalara son vererek ameliyatsız yüz germe alanında açık ara ön plana çıkmakta ve uzun yıllar ilginin daha da artacağı bir yöntem olarak dikkat çekmektedir' açıklamasında bulundu.

AÇIK ARA ÖN PLANDA YER ALIYOR

Belirli bir yaşın üzerine bazı insanlar için problem olarak nitelendirilen vücut kırışıklıklarına dikkat edilmesi gerektiğini ifade eden Dr. Mesut Ayyıldız, son dönemde adı sıkça duyulan endopeel yöntemi hakkında bilgi verdi. Dr. Ayıldız, endopeel yönteminin, ameliyatsız yüz germe alanında açık ara ön planda olduğunu vurguladı.

Endopeel ile özellikle yüz ve boyun olmak üzere vücudun pek çok yerinde kırışıklık ve sarkmaları hızla ortadan kaldırıldığını söyleyen Dr. Ayyıldız, 'İsviçreli yüz plastik cerrahı Prof. Dr. Alain Tenenbaum tarafından geliştirilen yerfıstığı yağı karbolik asit ve mentol karışımından oluşan ürünün kullanıldığı endopeel ile hem tıbbi lifting sağlanmakta hem de kimyasal peeling etkisi oluşmaktadır. Ülkemizde yaklaşık 5 yıldır güvenle uygulanan bu yöntem dünyada pek çok ülkede yaklaşık 15 yıldır başarıyla kullanılmaktadır' açıklamasında bulundu.

Botoksun yapıldığı bölgede sinir iletimin bloke edip kasları gevşeterek kırışıklıkları belirgin mimik kaybıyla önlediğinin belirten Dr. Ayyıldız, 'Ancak endopeel uygulandığı bölgede kasların tonusunu ve yerçekimine karşı taşıma gücünü artırıp gerginlik oluşturarak kırışıklık ve sarkmaları 20 dakikada başlayan etkiyle ortadan kaldırır ve asla mimik kaybına yol açmaz. Endopeel tekniği ile başta yüzün 3’de 1 alt kısmı ve gıdı bölgesinde sıkılaşma sağlanırken, aynı zamanda kaş ve burun ucu kaldırma selülitde karın germede el sırtı ve dekolte de sıkılaşma kollarda sarkmaların önlenmesi gibi pek çok çeşitli kullanım alanı bulunmaktadır' diye konuştu.

TÜM DÜNYADA HİÇBİR OLUMSUZ BİLGİ YOK

Endopeel yönteminin oldukça güvenli olduğunu söyleyen Dr. Ayyıldız, 'Tüm dünyada hiçbir olumsuz bildirim yoktur. Hasta/maliyet açısından bakıldığında memnuniyet verici bir özelliktedir. Yüzde ana sinir ve damarlara asla zarar vermez ve toksik etki oluşturmaz. Sonuç olarak endopeel mimik kaybı olmadan 20 dakikada başlayan etkisiyle kırışıklık ve sarkmalara son vererek ameliyatsız yüz germe alanında açık ara ön plana çıkmakta ve uzun yıllar ilginin daha da artacağı bir yöntem olarak dikkat çekmektedir' dedi.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR