Yaz mevsiminin sevilen meyvelerinden kiraz, tam bir şifa deposu çıktı.Özellikle bu meyve mevsiminde tüketildiği zaman şifa deposu olarak karşımıza çıkıyor. Organları hücre hasarına karşı koruyan kiraz birden fazla vitaminleri ve kalsiyum, mineraller bakımından da iyi bir kaynak olmasıyla göze batıyor. Sindirim sorunu yaşayanlara kiraz tüketmelerini öneren uzmanlar, kirazın mucizelere yol açtığı diğer yararlarını şöyle açıkladı:

Yaşınızla doğru orantılı hafıza kaybı problemlerinize fazlasıyla yarar sağlamaktadır bunun yanında yatmadan iki saat önce kiraz tüketmek uykuya geçişinizi kolaylaştırarak rahat bir uyku uyumanızı sağlamaya yetecektir. Kilo vermek isteyenler bu besin lifi içeriği bakımından zengin ve doyurucu meyveyi bol bol tüketmelidir.

Diyabet hastalığına yakalanma riskinizi de düşüren bu meyve aynı zamanda cildinizn korunmasına yardımcı olarak yaşlanmanızı hızla geciktirecektir. Antioksidan özelliğiyle kanser ve türevlerine karşı bir bariyer görevi gören bu meyve kalp ve damar hastlaıklarına karşı direncinizi arttırarak beyinsel hastalalıklara yakalanmanızı büyük ölçüde önlemektedir. Özellikle içinde barındırdığı zengin içerikle daha birçok hastalık türüne deva olarak göz önüne çıkmaktadır.