Kilo vermekte sıkıntı yaşayan ve sindirim sorunu olanlara destek Malezya'dan geliyor. Malezya'nın dünyaca ünlü egzotik meyvesi Ananas, sindirimi kolaylaştırıcı özelliği ile yağ yakımını hızlandırıyor. Ananas, kanserden tansiyona, gözlerde meydana gelen sarı noktadan diş etleri rahatsızlıklarına kadar birçok hastalığa olumlu yönde etki ediyor.

Ananasta bulunan ve protein sindirimine yardımcı olan bromelain enzimi yağların sindirimi sırasında kullanılan lipaz enzimi ile beraber çalışarak gıdalar yoluyla alınan yağın vücutta birikmesinin önüne geçiyor

Yaz aylarını oldukça formda geçiren ve bu fit görüntüsünü kış mevsimine taşımak isteyenler için en etkili çözüm yine doğadan geliyor. Yüksek besin değeri ile en faydalı meyveler arasında yer alan Ananas, sindirimi kolaylaştırarak yağ yakımını hızlandırıyor. Türkiye'de Verita tarafından market ve satış noktalarına sunulan, C vitamini bakımından en zengin meyvelerden biri olan Ananas bu özelliği ile cilt, saç ve tırnak sağlığının korunmasından çeşitli hastalıklara karşı vücudun direncinin artırılmasına kadar pek çok noktada etkili bir meyve olarak karşımıza çıkıyor.