24 Temmuz 2019
  • Istanbul 22.22°
  • Ankara 16.67°
  • Izmir 25°
İmsak 03:56
Güneş 05:45
Öğle 13:16
İkindi 17:12
Akşam 20:36
Yatsı 22:18
BIST102.556
Dolar5,7271
Euro6,3871
Altın261,77

Kemiklerinizi Güçlendirecek Öneriler!

Yaş ilerledikçe kemiklerde oluşan deformasyonlar ve kırılmalar daha çok görülmeye başlanıyor. Bu kemik deformasyonuyla savaşmak gerektiğini belirten uzmanlar bu konu hakkında yararlı tavsiyelerde bulundular.

Kemiklerinizi Güçlendirecek Öneriler!

Yoğurt ve süt ürünlerini bol miktarda tüketmemiz gerekiyor. Bunun yanında yaralı peynirlerin de tüketilmesi gerektiğini belirten uzmanlar daha fazla sebze meyve tüketiminin olması yönünde insanları teşvik ediyor. Özellikle yeşil yaprak sebzeler kemiklerimiz üzerinde fazlasıyla yarar sağlayarak kemik gelişiminde büyük rol oynamaktadır. Vücudunuzdaki D vitamini oranının da yeterli miktarda olması gerektiğini söyleyen uzmanlar bunun yanında faydalı yağlar barındıran kuruyemişlerin de aynı oranda tüketilmesinin büyük yarar sağladığını söylemektedirler. Hayvansal protein tüketiminin azlatılması gerektiğini anlatan uzmanlar bunun yerine faydalı kuruyemişlerin örneğin: ceviz, fındık ve badem gibi... yiyeceklerin vücudumuz için çok yararlı olacağını belirtmişlerdir.

Tüm bu yediklerinizin dışında egzersiz programını da aksatmamanız ve gün içerisinde sürekli spor yapmanız da büyük önem taşıyor. Sakatat tüketmek ve çorbaların içerisine kemik suyu ilave etmek de kemiklerimiz için büyük yararlar sağlamaktadır. Bu besinleri tüketirken tuzu ve şekeri azaltmak da büyük önem taşımaktadır. Tuzu ve tuzlu yiyecekleri hayatınızdan kalıcı olarak tamamen çıkardığınızda kemiklerinizdeki o yararlı güçlenmeyi artık far edeceksiniz.

Yorum Yaz

Diğer Sağlık Haberleri