18 Temmuz 2019
  • Istanbul 28°
  • Ankara 22.22°
  • Izmir 30°
İmsak 03:47
Güneş 05:40
Öğle 13:15
İkindi 17:13
Akşam 20:41
Yatsı 22:25
BIST100.262
Dolar5,7061
Euro6,4244
Altın260,93

Kehribar Taşı Nedir? Çocuklara Kehribar Taşlı Kolye Takılırsa Neye İyi Gelir?

Şifalı taş olarak bildiğimiz kehribar içerisindeki suksinik asit/amber asit bileşeniyle 0 doğal antibiyotik görevi görür. Peki kehribar taşı gerçekten övüldüğü kadar yararlı mı?

Kehribar Taşı Nedir? Çocuklara Kehribar Taşlı Kolye Takılırsa Neye İyi Gelir?

Türk Bilim Adamı İbn-i Sina tarafında şifa niyetiyle kullanılan ve çok sayıda hastalığın tedavisinde işe yarayan kehribar, kozalaklı ağaçların doğal reçinesinin fosil bulmuş halidir. Sdece kolye olarak değil bileklik ya da halhal gibi de kullanılabilen kehribar taşı, koparak boğulma riskine karşılık dördüncü ayını doldurmadan evvel kesinlikle kullanılmamalıdır.

KEHRİBARIN FAYDALARI?   

-Doğal ağrı giderici özelliğinin dışında zayıf olan bağışıklık sistemini güçlendirerek daha dirençli bir bedene sahip olma imkanı tanır.

-Diş çıkaran ya da çıkarma sürecinde olan bebeklere baktığımızda sık sık huzursuzlanma ve ateşlenme gibi problemler görürüz. Kehribar taşı tamda bu evrede kullanıldığında vücudu yatıştırır ve bebeğe sakinlik hissi verir.

-Yine diş çıkarma dönemi belirtileri olan salyanın azalmasında oldukça etkilidir.

-Kulak, boğaz ve mide yanmalarına çok iyi gelir.

-Enfeksiyon kapma riskini en aza indirir.

KEHRİBAR NASIL KULLANILMALI?  

Satın aldığınız kehribarın paketini açtıktan sonra ılık su ile yıkayıp iyice kurulayın. Enerjisini arındırmak için de 2-3 ayda bir gece, toprak kapta kehribarı bekletin ve sabah ılık sudan geçirin. Kolyenin ipinde çamurun kalmamamış olmasına dikkat edin. Uyku sırasında çıkartmayı unutmayın!

 

Son Dakika Sağlık Haberleri için sayfayı aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Sağlık Haberleri