Karaciğer Yağlanması Tedavisi Nasıl Olur?

Tükettiğimiz besinlerdeki tüm zararlı maddeler karaciğerde birikir. Sağlığı önemli ölçüde etkileyen karaciğerde, toksinlerin birikmesi sonucu birçok hastalık görülür. Peki, karaciğere ne iyi gelir? Karaciğer yağlanması tedavisi nasıl olur? Detaylar haberimizde…

Karaciğer Yağlanması Tedavisi Nasıl Olur?

Karaciğer Yağlanması Tedavisi Nasıl Olur?

Bitkisel ve doğal yöntemlerle karaciğerinizi temizleyebilir, ilk günkü gibi genç bir hale getirebilirsiniz. Bunu yapmak içinse en iyi temizleyici olan demirhindi bitkisinden faydalanabilirsiniz. demirhindi aynı zamanda, sinir sistemini korur ve safra kesesi ile ilgili sorunların çözülmesine yardımcı olur. Yağ kaplamış ve içi toksinlerle dolu karaciğerinizi kısa sürede eski sağlığına kavuşturabilirsiniz.

DEMİRHİNDİ NE İŞE YARAR? DEMİRHİNDİ ÇAYI NASIL DEMLENİR?

Demirhindi çayını hazırlamak için yaklaşık 1 litre suyu kaynatın. Su kaynamadan önce 20 gram demirhindi meyvesini suyun içerisine ekleyin. Su kaynadıktan sonra soğumaya bırakın. Soğuduktan sonra sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kere tüketebilirsiniz.

Bu çayı tüketmeden önce bir uzmana danışmanız gerektiğini unutmayın.

KARACİĞER YAĞLANMASINI NE TEMİZLER?

Demirhindi bitkisinin yanı sıra karaciğerin yenilenmesinde etkili olan birçok besin bulunmaktadır. Bu besinler karaciğerdeki toksinlerin atılmasını sağlayarak, karaciğer sağlığını korur. İşte karaciğer sağlığını koruyan besinler...

SARIMSAK

Karaciğer enzimlerini harekete geçirmeyi sağlayan sarımsak, toksinlerin vücuttan atılmasını sağlar.

AVOKADO

İçeriğinde bulunan Omega-6 sayesinde karaciğerin yenilenmesini sağlayan avokado, hücrelerin toparlanmasına yardımcı olur.

ÜZÜM

Üzümün hem kendisi hem de çekirdeği karaciğer sağlığı için oldukça önemlidir. Yapılan araştırmalar üzümün çekirdeğinin karaciğer hasarını engellediğini ortaya koymuştur.

BRÜKSEL LAHANASI

Brüksel lahanası da karaciğeri yeniler ve zararlı toksinlerin vücuttan atılmasını sağlar.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR