Yaz mevsiminin de gelmesiyle birlikte havalar gittikçe ısınmaya başladı. Isınan havaların en büyük dezavantajı ise sinklerin ve farklı haşeratların evimizi veya bulunduğumuz ortamı işgal etmeleri oldu. Kara sineklerden kurtulmanın birçok kimyevi yöntemi bulunmakla birlikte bu problemden farklı yollara başvurarak da kurtulmanız mümkündür. Kara sineklerin evinizden uzaklaşması için en iyi yönteleri sizler için sıraladık.

Evinizde oluşan kara sinekleri geçirmek için gereken tek malzeme ispirtodur. İspirtoyu bir miktar suyla karıştırarak işe başlayabilirsiniz. Evinizde kara sineklerin toplandığı bir çok yer bulunmaktadır. Bu yeri keşfettiğinizde bu ispirtolu suyu üzerlerine gelecek şekilde bir fısfıs yardımıyla püskürtebilirsiniz.

Bunun yanı sıra ispirto yalnızca kara sinekleri geçirmede de değil bakteri ve haşerat geçirmede de oldukça etkili bir yöntemdir. Öncelikle ispirtolu suyu şeffaf bir poşetin içerisine doldurarak sinekli bölgelere doğru konumlandırabilirsiniz.
Şeffaf poşet sayesinde gün ışığını da olduğu gibi içerisine hapsedeceğinden sinekler ışık olan yöne doğru konumlanmaya başlayacaklardır. Bu sayede evinizde veya bulunduğunuz ortamdaki tüm sineklerden kurtulmak söz konusu olabilecektir.