Bitkisel yağlar modern tıbbın temelini oluşturur. Bazı bitkilerde bulunan esansiyel yağların özünü elde ederek farklı yöntemlerle; damıtma, presleme veya ekstraksyon yöntemiyle bu uçucu kısımları alıp gıdalarda kullanıyoruz. Sadece gıdalarda da değil kozmetik, ilaç sanayinde kullanılabilir" dedi.

BİTKİSEL YAĞLARIN SAĞLIK ÜZERİNE HİÇBİR RİSKİ YOKTUR

Bitkisel yağların çok fazla kullanım alanı olduğunun üzerine basan Uzmanlar Doğal oldukları içinde insan sağlığını tehlikeye düşürecek boyutlarda olmadığını belirtmişlerdir. Bu bitkisel yağların sağlık üzerine hiçbir riski bulunmamaktadır. Kullanılan miktar çok önemli olmakla birlikte bu yağlar yoğun aroma bileşikleri içerdiklerinden ürünün tadını olumsuz olarak etkilemektedir.

KANSERLİ HÜCRELERİN OLUŞMASINA ENGEL OLURLAR

Esansiyel yağların insan sağlığına olumlu yönde etkilerinin olduğunu söyleyen uzmanlar kanserli hücrelerin oluşmasına engel olurlar ya da insanlar da stres faktörlerini ortadan kaldırırlar. Bunlarla ilgili birçok farklı bitkiden bahsetmek gerekirse tarçın, karanfil ve nane yağını bu hastalığınız için önerebiliriz. Dilerseniz bu yağları yediğiniz yemeklerle karıştırarak tüketebilirsiniz. Bu sayede birçok şekilde tüketerek kanserli hücrelerin daha çabuk kaybolmasına destek olacaksınız.