Kilo vermek zorlu ve sabır gerektiren bir süreçtir. Eğer kilo vermenin hızlı ve kolay yollarını arıyorsanız bu sağlığınız için büyük bir tehlike olabilir. Kolay ve hızlı yoldan kilo verdiğinizi sanarak aslında vücudunuzda yağ değil geçici su kayıpları yaşıyorsunuz. Bunun sebebi de kalıcı olarak kilo vermediğiniz için tartıya çıktığınızda kilo artışı ve inişi arasında dağlar kadar fark olabiliyor.
Bu yüzden sağlıklı kilo vermek ve bundan sonra sağlıklı yaşamak istiyorsanız bu düşünceyi yaşam tarzınıza göre uyarlamanız gerekecektir.

Günün en önemli öğünü olan kahvaltının aksatılmaması bu diyet programını uygularken büyük önem taşımaktadır. Özellikle sıvı tüketiminin de çok fazla önem taşıdığını belirten uzmanlar gün içerisinde aldığımız su miktarının yeterli olması gerekmektedir. Su tüketirken zorluk çekiyorsanız içerisine ilave edeceğiniz aromatik ürünlerle bu içimi kolaylaştırabilmeniz mümkün.

Özellikle mevsim geçişlerinde sık karşılaştığımız ödem sorunları vücudumuzu olumsuz yönde etkilemektedir. Bu rahatsızlığa maruz kalmamak için ise tuz tüketim oranımızın düşürülmesi gerekmektedir. Tuz tüketimini azaltmanız hem kilo vermenize hem de şişkinliklerden kurtulmanıza yardımcı olacaktır.