Kahvenizi Daha Sağlıklı Bir Hale Getirin!

Kahvenin sağlığa faydaları tartışılan bir konu olsa da uzmanlar, günde bir fincan sade kahve içilmesini öneriyor. Kahveyi daha sağlıklı hale getirmek ise sizin elinizde. İçerisine ekleyeceklerinizle ruh halinizi iyileştirirken sağlığınızı da koruyabilirsiniz. İşte kahveyi daha sağlıklı hale getirme yöntemleri…

Kahvenizi Daha Sağlıklı Bir Hale Getirin!

Kahvenizi Daha Sağlıklı Bir Hale Getirin!

Kahve kültürü ülkemizin hemen her yöresinde var. Sabah kahvaltıdan sonra içilen keyif kahvesi, akşamüstü dostlarla geçirilen sürece hatır kahvesi, sevgili ile içilen gönül kahvesi... Asırlar geçse de bitmeyecek olan bu kültürü sağlık açısından aha fazlalı hale getirebilirsiniz. Nasıl mı? Kahvenizin içerisine ekleyeceğiniz besinlerle elbette. Sizin için kahvenize ekleyip daha sağlıklı hale getirebileceğiniz besinleri bir araya getirdik.

TARÇIN

Binlerce yıldır hem baharat hem de tıbbi amaçla kullanılan tarçın, oldukça faydalıdır. Özellikle Seylan tarçını sağlık açısından inanılmaz faydalara sahiptir. Bu tarçının faydalarından yararlanabilmek için kahvenizin içerisine yarım çay kaşığı ekleyerek hem bağışıklık sisteminizi güçlendirebilir hem de antioksidan içerikleri sayesinde vücudunuzu zararlı hücrelerden arındırabilirsiniz.

ZENCEFİL

Kahvenize aromatik bir tat katmak istiyorsanız zerdeçaldan yararlanabilirsiniz. Özellikle kas ağrıları olanlar için iyi bir yatıştırıcı olan zerdeçal, aynı zamanda vücuttaki iltihabın kurumasını da sağlar. Yapmanız gereken tek şey 1 çay kaşığı toz zencefili kahvenizin içerisine eklemek.

MANTAR

Kahvenizin içerisine ekleyeceğiniz bir miktar mantar tozu ile kahvenizi daha sağlıklı hale getirebilirsiniz. Mantar, antiviral, antieflamatuar ve bağışıklığı güçlendirici özelliği sayesinde mide ve bağırsak için rahatlatıcı özelliğe sahiptir. Aynı zamanda kafeine bağlı olarak ortaya çıkan çarpıntıyı da büyük ölçüde etkiler. Bunun içinse Reishi mantarını tercih edebilirsiniz.

MACA TOZU

Doğurganlığın artması için kullanılan Maca bitkisi, aynı zamanda cinsel gücün artması için de kullanılıyor. İçeriğinde 20'den fazla amino asit, protein ve C vitamini bulunan Maca tozunu 1 çay kaşığı olacak şekilde kahvenizin içerisine ekleyebilirsiniz.

KAKAO

Anti-enflamatuar etkisi bulunan kakao; tansiyonu dengelemeye, iyi kolesterolü artırmaya ve kötü kolesterolü düşürmeye yardımcı olur. Kahvenizin içerisine ekleyeceğiniz 1 çorba kaşığı kakao ile hazırlayacağınız mocha rahatlamanızı sağlayabilir.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR