Hamilelik döneminden sonra özellikle kadınlarda ortaya çıkan idrar kaçırma problemleri günlük yaşantımızı olumsuz yönde etkilemektedir. İdrar kaçırma, çok sık görülen bir sağlık sorunu olmakla beraber insanlarda yarattığı utanma duygusu sebebi ile nadiren dile getirilen durumlardan biri.

Kadınlarda daha sık görülen idrar kaçırma sorunu, birçok toplumda olduğu gibi ülkemizde de kadınlar tarafından çözüm aranması gereken bir sorundan öte, hayatın akışının bir parçası gibi görülmektedir. Bu bakış açısı sebebi ile de bu konudaki bilgi düzeyi ve çözüm arayışı çok düşüük ihtimaller dahilinde olmak üzere bu hastalığı geçirmek ve tedavi yöntemlerini uygulamak da bu sorundan kurtulmanıza büyük oranda katkı sağlamaktadır.

İdrar kaçırma problemini gidermek amacıyla tuvalet alışkanlıklarınızı yeniden geliştirerek ve bu alışkanlıkların aynı düzeyde ilerlemesine yardımcı olarak da bu hastalığa bir dur diyebilmeniz mümkündür. Bu tür durumlarda tuvalete sık sık gitmek ve tuvalet ihtiyacınızı tutmadan gidermek büyük önem taşımaktadır. Özellikle kadınların bu soruna önlem amaçlı da idrar kaçırmalarını önlemek amacıyla iç çamaşırların içerisine su emici bir bez yerleştirilmesi sağlıklı olacaktır.