Bizler modern yaşayan ancak sağlıksız bir nesiliz. Oysa ailelerimizin büyükleri bizler kadar olanağa sahip olmadıkları halde daha sağlıklı bir yaşam sürmüşler. Hatta zaman zaman gayet doğal bir yaşam süren insanların ne kadar uzun yaşadığına dair haberlere de denk geliyoruz. Peki böyle uzun ve sağlıklı bir yaşamın sırrı ne?

ŞİFALI KAPLICALAR

Fırsatınız oldukça kaplıcalara gidin. Modern tıbbın babası Hipokrat, sıcak mineral banyolarının iyileştirici olduklarını söylüyordu. Avrupa ve Japonya'da doktorlar, sıcak suları diz ağrısı, artrit, fibromiyalji, yüksek tansiyon, egzama ve diğer problemler için bir çeşit terapi olarak kabul etmektedir.

BOL BOL SEBZE MEYVE YİYİN

Haftada en az 2 kez balık ve bol yeşil sebze tüketmek, sofranızdan zeytinyağını eksik etmemek sizi daha zinde ve sağlıklı kılar. Et yerine balığı tercih eden insanların kalp ve damar hastalıklarına yakalanma riski daha düşük. Akdeniz yemekleriyle beslenmek ayrıca cildinize de daha iyi gelecektir.

KEÇİ SÜTÜ TÜKETİN

Çiğ, pastörize edilmemiş keçi sütü tüketin. İnek sütü ile karşılaştırıldığında hipoalerjenik olduğu bilinmektedir ve çoğu insanı laktoz intoleransı ile incitmez. Keçi sütü, sizin için inek sütünden daha sağlıklıdır.