İran Vaka Sayılarında Yine Rekor Kırdı

İran yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında yeni rekor kırdıç. Son 24 saat içerisinde 6 bin 134 kişinin koronavirüs testi pozitif çıktı. Ülkede salgın başladığı günden bu yana en yüksek vaka sayısı olarak kayıtlara geçti.

İran Vaka Sayılarında Yine Rekor Kırdı

İran Vaka Sayılarında Yine Rekor Kırdı

İran Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Sima Sadat Lari, ülkedeki koronavirüs salgınına yönelik son istatistikleri paylaştı. Son 24 saat içerisinde 6 bin 134 kişiye daha Kovid-19 pozitif tanısı konduğunu belirten Lari, 335 kişinin de yaşamını yitirdiğini belirtti. Lari, son verilerle birlikte ülkede tespit edilen toplam vaka sayısının 556 bin 891'e, yaşamını yitirenlerin sayısının ise 31 bin 985'e yükseldiğini bildirdi.

YİNE REKOR KIRDI

Son 24 saat içerisinde 6 bin 134 kişiye koronavirüs teşhisi konulmasıyla birlikte salgın başlangıcından bu yana en yüksek günlük vaka sayısı kaydedildi.

Sözcü Lari, Tahran, İsfahan, Kum, Doğu Azerbaycan, Güney Horasan, Semnan, Gazvin, Loristan, Erdebil, Huzistan, Kirmanşah, Kohgiluye ve Buyer Ahmed, Gilan, Buşehr, Zencan, İlam, Rezevi Horasan, Mazenderan, Çaharmahal ve Bahtiyari, Elburz, Batı Azerbaycan, Merkezi, Kirman, Kuzey Horasan, Hamedan ve Yezd eyaletlerinin kırmızı bölgeler olduğunu açıkladı.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR