İngiltere'de Vaka Sayısı Patlama Yaşadı

İngiltere'de yeni tip koronavirüsünde (Kovid-19) yeni rekor kırdı. Son 24 saat içerisinde 24 bin 701 vaka tespit edilirken toplam vaka sayısı 942 bin 275'e çıktı.

İngiltere'de Vaka Sayısı Patlama Yaşadı

İngiltere'de Vaka Sayısı Patlama Yaşadı

Avrupa genelinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında vaka sayılarının artması engellenemiyor. İngiltere Sağlık Bakanlığı’nın yaptığı açıklamada, son 24 saat içerisinde 24 bin 701 yeni Kovid-19 vakasının tespit edildiği, toplam vaka sayısının ise 942 bin 275'e yükseldiği belirtildi. Ülkede koronavirüsten dolayı son 24 saat içerisinde 310 kişi yaşamını yitirirken, toplam ölü sayısı ise 45 bin 675'e çıktı.

İNGİLTERE'NİN KUZEYİNDE KISITLAMALAR ARTTIRILDI

Koronavirüsün yayılmasını önlemek için tüm ülkede uygulanan yerel kısıtlamaları genişleten İngiltere hükümeti, bugün Nottinghamshire bölgesinde Cuma gününden itibaren en yüksek kısıtlama seviyesinin uygulanacağını bildirildi. Merseyside, Greater Manchester, Yorkshire, Lancashire gibi İngiltere'nin kuzeyinin geniş bir kesimini kapsayan en yüksek kısıtlamalar, bu bölgelerde yaşayanların iç ya da dış mekânlarda, farklı hanelerde yaşayan diğer kişilerle buluşmalarını yasaklarken, bölgede bulunan barların tamamen kapatılması ve restoranların ise yerel saat ile 22.00'da kapatılması kuralları yer alıyor. Nottinghamshire bölgesinin en yüksek kısıtlama seviyesine çıkarılmasının yanı sıra bu bölgede saunalar ve buhar odaları, dövme salonları, solaryum ve manikür salonlarının da kapatılacağı duyuruldu.

İngiltere Sağlık Bakanı Matt Hancock, Nottinghamshire genelinde enfeksiyon oranlarının keskin bir şekilde arttığını ve bu yüzden virüsü durdurmak için önlemler alınması gerektiğini belirterek, ‘Yerel liderlere destekleri için teşekkür etmek ve gerçek bir direnç gösteren Nottinghamshire halkına şükranlarımı sunmak istiyorum’ ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR