İncir Yaprağını Çiğneyip Yutarsanız Ne Olur? İncir Yaprağındaki Şifa Ne?

İncirin kendisinin olduğu kadar yaprağının da faydaları olduğunu biliyor muydunuz? İncir yaprağında bulunan antioksidanların ve vitaminlerin bir çok hastalığın tedavisinde kullanıldığını duyunca çok şaşıracaksınız.

İncir Yaprağını Çiğneyip Yutarsanız Ne Olur? İncir Yaprağındaki Şifa Ne?

İncir Yaprağını Çiğneyip Yutarsanız Ne Olur? İncir Yaprağındaki Şifa Ne?

İncirin oldukça sağlıklı bir meyve olduğunu hepimiz biliyoruz. Peki incir yaprağının faydalarını duymuş muydunuz? Evet incir yaprağı da vücudumuz için oldukça yararlı. Varisten yüksek tansiyona kadar bir çok hastalığı tedavi edici özellikte olan bir bitkidir. İncirin sadece yaprağı değil incir yaprağı sütü de oldukça şifalıdır.

İNCİR YAPRAĞININ FAYDALARI

- İncir yaprağının sağlığımıza en bilinen yararı anti-diyabetik yani şeker düşürücü olmasıdır. İncir yaprakları diyabet hastalarının alması şart olan insülin miktarını azaltır.

 

- Bronşit tedavisinde 3 yaprak incir yaprağını ve 2 su bardağı suyu tencereye ekleyip 15 dk süreyle kaynattıktan sonra yaprakları çıkarıp, bu suyu için. İsterseniz balla tatlandırabilirsiniz.

-Kalp ve damar hastaları ile kanser hastaları, incir yaprağı çayı hazırlayıp tüketebilir. Ayrıca, günlük olarak taze incir yemeyi sürdürmelidir.

- Siğil, genital siğil, mantar enfeksiyonu, çıban ve deri enfeksiyonunun olduğu bölgeye, etkilenen yere bir incir yaprağının sütünü sürebilirsiniz.

- İncir yaprağı çayını kan basıncını düşürmeye destek olarak da içebilirsiniz.

Son Dakika Sağlık Haberleri için sayfayı aşağı kaydırın.

 

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR