Hint yağı, geçmiş tarihlerden günümüze kadar birçok alanda kullanılan faydalı bir yağdır. Türkiye’de genellikle hint yağı, güzellik amaçlı kullanılıyor.

Hint yağı, Hint yağı bitkisinin tohumlarından elde edilerek çıkartılan bir yağdır. Bu yağ sarı renkli bir yağdır. Ve görünüş itibariyle ayçiçeği yağına benzer.

İşte Hint yağının faydaları;

Eklem ağrılarına iyi geliyor: Eklem ağrıları yaşıyorsanız ve bu durum sizleri gün içerisinde çok fazla rahatsız ediyorsa hint yağı yöntemini deneyebilirsiniz.

Karaciğeri korur: Hint yağı içerisinde bolca antioksidan barındırmasından dolayı karaciğerle dost olarak bilinir.

Parkinson hastalığı: Hint yağı vücudun gen sisteminde iyileştirmeler meydana getirmektedir. Dolayısıyla hint yağının Parkinson hastalığına iyi geldiği bilinmektedir.

Bağışıklık sistemini güçlendirir: Hint yağının içerisinde bolca bulunan yararlı bileşenlerin bağışıklığı düzeltici etkileri mevcuttur.

Hint yağının saçlara faydası: Hint yağının aynı zamanda saç içinde faydaları bulunmaktadır. Hint yağını saç diplerine masaj yaparak uyguladığınızda kan dolaşımını hızlandırarak saçlarınızın daha hızlı uzamasını sağlayabilirsiniz.

Tömör tedavisinde de etkili: Hint yağının yapılan son araştırmalarda kansere bağlı olarak küçük tümörlerin gelişmesini engellediği ortaya çıkmıştır.

Cilt çatlakları tedavisinde: Aynı zamanda Hint yağı cilt çatlakları tedavisinde de kullanılmaktadır. İçerisinde yer alan omega 3 yağ asitleri cildinizi derinlemesine nemlendirir ve gerginleşmesini sağlar.