Son yıllarda çoğunlukla kozmetikte kullanılan Hindistan cevizi yağının bilmediğiniz birçok faydaları daha var. Bu faydaları öğrendikten sonra evinizden Hindistan cevizi yağını eksik etmeyeceksiniz.

İşte Hindistan cevizi yağının faydalarından bazıları…

Gece kremi: Gece yatmadan göz kenarlarınıza ve göz altlarınıza 10-15 dakika masaj yaparak uyguladığınız Hindistan cevizi yağı göz çevrenizin yenilenmesini sağlayacaktır. Bunun yanı sıra onarıcı etkisiyle yüzünüze genç bir görünüm kazandıracaktır.

Traş losyonu: Beden temizliğinizi yaparken traş bıçağı kullanıyorsanız ya da epilasyon sonrası cildinizde kızarma ve tahrişler oluyorsa kızarıklığın olduğu bölgeye bir miktar yağ uygulayabilirsiniz. Bu cildinizi yatıştıracak ve vücudunuza rahatlama sağlayacaktır.

Saç kırıkları: Saç şekillendiricilerinin etkisiyle yıpranan saçlarınızı onarmak ve kırıklarınızı azaltmak istiyorsanız saç uçlarınıza uygulayacağınız az miktarda yağ işinizi görecektir.

Dudak balsamı: Özellikle kış aylarında kurumuş dudaklarınızı onarmak için kullanabilirsiniz. Dudaklarınıza uyguladığınız yağ ıslak bir bitiş sağlayacak yıpranmış hücreleri yumuşatarak iyileştirecektir.

Nemlendirici losyon: Vücudunuz kuruysa ve pul pul dökülüyorsa çözüm yine Hindistan cevizi yağında. Duş sonrası kullanıp teninizi yumuşatabilir, topuk, diz kapağı ve dirseklerinizde sertleşmeler varsa bu bölgelere de gönül rahatlığı ile uygulayabilirsiniz.

Makyaj temizleyici: Küçük bir pamuğa Hindistan cevizi yağını sürün ve makyajınızı rahatlıkla çıkarın. Mat rujlarda, suya dayanaklı eyeliner ve rimellerde bile işe yarıyor. Makyajınızı temizledikten sonra yüzünüzü ılık suyla yıkayın.

Doğal deodorant etkisi: Hindistan cevizi yağını koltukaltı ve ayaklarınıza doğal bir deodorant olarak sürebilirsiniz.

Kütikül yumuşatıcı: El ve tırnak bakımında görüntü bozukluğunun en büyük sebeplerinden biri olan kütikülleri yumuşatmak için Hindistan cevizi yağından daha sağlam bir yumuşatıcı bulamazsınız. Günde iki kez kullanabilirsiniz.