Her zaman tükettiğimiz besinler sağlığımızı olumsuz anlamda etkiliyor. Özellikle sağlıklı diye tüketilen bu besinler sağlımızı kötü anlamda etkiliyor. İşte tüketmememiz gereken zararlı yiyecekler;

MEYVE ÇEKİRDEKLERİ

Meyve çekirdekleri içeriğinde siyanür barındırdıkları için sağlığımız açısından oldukça tehlikelidir. Özellikle meyveler tüketilirken meyve çekirdeklerinin 

TAZE BAL

Pastörize edilmemiş bal zararlı bir madde içerdiği için baş dönmesi, halsizlik, aşırı terleme, mide bulantıcı ve kusmaya neden olabilir.

DOMATES

Domates zararlı değil ancak domatesin yaprağı ve sapında bulunan alkali zehirler midenize zarar verebilir. Bu yüzden fazla domates tüketiminden mümkün olduğunca kaçınılması gerekmektedir.

KAJU

Çiğ kajuda bulunan zehirli bir madde ve sumakla aynı etkiye sahip ve yüksek dozlarda ölümcül olabilir. Bu maddenin vücudunuza etki etmemesi adına da kaju fıstığını oldukça dikkatli tüketmek gerekiyor.

TON BALIĞI

Ton balığı eti, balığın emdiği cıva sebebiyle tehlikeli olabilir. Bu sebeple tüketilirken oldukça dikkatli olunması gerekiyor.

PATATES

Domateste olduğu gibi patatesin de yapraklarında, köklerinde ve filizlerinde bulunan maddeler vücuda girdiğinde tehlikeli hastalıklara sebep oluyor.