Günde sadece bir bardak pirinç suyu içmenin faydalarını duyunca keyifli bir şaşkınlık yaşayacaksınız. Enerji veren ve kabızlığa iyi gelen bu eski Asya tarifi, asırlardır kullanılıyor. Üstelik hazırlaması hem kolay hem de ekonomik bir yöntem olan pirinç suyu adeta bir sağlık deposu. Pirinç, birçok farklı vitamin ve mineral açısından, özellikle de B vitamini açısından oldukça zengindir. B vitaminleri, cilt hücrelerinin sağlıklı olması için şarttır.

KABIZLIĞI ÖNLÜYOR!

Pirinç suyu, karbonhidrat kaynağıdır. Her gün bir bardak pirinç suyu tüketmek, Sindirimi düzenleyen ve kabızlığı önleyen lifler açısından zengin olduğunu söylemeye bile gerek yok. Aynı zamanda pirincin içindeki antioksidanlar, kanseri önlemeye ve cildi güneşin zararlı etkilerinden korumaya yardımcı olur. Günde sadece bir bardak pirinçli su içmenin sağlığınıza iyi geleceğini gösteren sayısız neden var.

VİTAMİN VE MİNERAL DEPOSU

Bu aynı zamanda, piyasadaki vitamin ve mineral takviyelerine ve kozmetik ürünlerine servet dökmek yerine tercih edilebilecek düşük maliyetli bir yöntem. Tamamen doğal olmasının yanı sıra, kilo alma riski veya zararlı yan etkileri olamaması sayesinde büyük miktarlarda tüketilebilir.