Bu hastalığın özelliklerinden birisi de genelde bir belirtisinin olmamasıdır; ancak tedavisi çok kolaydır. Yine de olabilecek belirtiler arasında, çarpıntı, baş ağrısı, terleme, ani nabız değişikliği, baş dönmesi, gerginlik, yorgunluk, kulak çınlaması ve yüz kızarması bulunmaktadır.

YÜKSEK TANSİYONA NE İYİ GELİR?

Yüksek tansiyonu düşürmede yardımcı olan doğal yollar mevcut,ancak önerdiğimiz bu doğal besinleri kullanığınız ilaçlar varsa veya herhangi bir hastalığınız mevcutsa yan etki yapmaması açısından doktorunuza başvurmadan tüketmemelisiniz. İşte tansiyona iyi gelecek etkili besinler;

SARIMSAK

Uzmanlar yüksek tansiyonla baş etmek için sarımsak tüketilmesini öneriyorlar. Sarımsak damarların genişlemesini sağlayıp, pıhtı oluşumunu önlüyor. Sarımsağın bu özelliğinden faydalanmak için, beslenme düzeninize günde bir diş sarımsak eklemeniz yeterli olacaktır.

BİTTER ÇİKOLATA

Uzmanlar sütlü çikolata yerine ufak porsiyonlarda küçük küçük yenilen bitter çikolatanın tansiyona iyi geldiğini belirtiyor.

MAYDANOZ VE LİMON

Kabuğu da dahil bütün bir limon ve maydanoz ile yapacağınız bir içecek karışımının, idrar söktürücü etkisi çok önemlidir. Vücut, tansiyonun yükselmesine neden olan maddeleri idrar ile dışarı atabilir.