Hastayı Kucağında Taşıyan Sağlık Çalışanı Büyük Övgü Topladı

Rize’de, karantinada tutulacak olan 93 yaşındaki kadını kucağında evine taşıyan Acil Tıp Teknisyeni Uğur Hacıahmetoğlu, "Kimse hasta olmak istemez. Ben de fedakarlık gösterdim ve yapılması gerekeni yaptım" dedi.

Hastayı Kucağında Taşıyan Sağlık Çalışanı Büyük Övgü Topladı

Hastayı Kucağında Taşıyan Sağlık Çalışanı Büyük Övgü Topladı

Rize Devlet Hastanesi Pandemi Servisinde koronavirüs tedavisi tamamlanan anne ve oğlu taburcu edildi.

Ambulansla Pazar ilçesine bağlı Kirazlık Mahallesi'ndeki evlerine getirilen pozitif ama asemptomatik olan ve yürümekte zorluk çeken 93 yaşındaki kadına, yakınları ve çevredekiler yardım etmeye çekindi.

Yaşanan çekince ve tereddüt üzerine Acil Tıp Teknisyeni Uğur Hacıahmetoğlu, yaşlı kadını kucağına alarak karantinada tutulacak olan evine kadar taşıdı.

SOSYAL MEDYADA SAĞLIK PERSONELİNE BÜYÜK ÖVGÜ

Rize İl Sağlık Müdürlüğü, resmi sosyal medya hesabından, Hacıahmetoğlu'nun yaşlı kadını kucağında taşıdığı sırada çekilen fotoğrafı paylaştı. 'Sağlık çalışanlarımız COVID-19 vakalarıyla her türlü fedakarlığı göstererek ilgileniyor. Kimi zaman yaklaşılmaya tereddüt edilen vakaları, ATT Uğur Hacıahmetoğlu’nun bugün yaptığı gibi kucağında taşıyor. Sizden tek istekleri var, salgınla mücadele için öngörülen kurallara uyun’ notuyla yapılan paylaşım, sosyal medya kullanıcıları tarafından büyük övgü topladı.

‘YAPILMASI GEREKENİ YAPTIM’

Hastayı kucağına alarak evine kadar taşıyarak büyük bir fedakarlık yapan sağlık görevlisi Uğur Hacıahmetoğlu, o anları şöyle anlattı:

‘10 yıldır görevdeyim. Yaşlı bir teyzemiz COVID-19 teşhisiyle hastanemizde yattı. Tedavileri tamamlanıp taburcu oldu. Hastamızı evine götürdük. Hastamızı evine götürülürken yardım istedik. Çevredekiler hastayı burada istemediklerini ve uzak bir yere götürülmesini istediklerini söyleyip yardım etmediler. Ben de kucağıma alıp hastayı evine kadar götürmek zorunda kaldım. Benim annem, babam da o durumda olabilir düşüncesindeydim. Kimse hasta olmak istemez. Ben de fedakarlık gösterdim ve yapmam gerekeni yaptım. Hastanın evine gitmesi gerekiyordu. Biz de oğlu ile beraber evine ulaştırdık. Biz 24 saat görevimizin başındayız.’

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR