Hastalıklardan Bu Sayede Korunun!

Kış mevsimine girmemizin ardından artan hastalık haberlerine karşılık uzmanlar almanız gereken besinleri sıraladı. Kışın hangi gıdalar tüketilmeli?

Hastalıklardan Bu Sayede Korunun!

Kışın hangi gıdalar tüketilmeli? Kış mevsimine girmemizin ardından artan hastalık haberlerine karşılık uzmanlar almanız gereken besinleri sıraladı. 

HASTALIKTAN KORUYACAK GIDALAR

Her besinin ölçülü ve yeterince yenilmemesi durumunda faydası olduğu biliniyor. Fakat aralarında öyle besinler var ki bağışıklık sistemini güçlendiriyor ve hastalıklara karşı adeta bir kalkan görevi üstleniyor. Hastalıklardan korunmak için C vitamini yönünden zengin besinleri tüketmek, aynı zamanda antioksidan kaynakları da olduklarından vücuttan toksik maddelerin atılmasını da sağlıyor. 

Yoğurt bunun yanı sıra içerdiği laktik asit ile mikroplara karşı kalkan etkisi gösteriyor ve savunma sisteminin gelişmesine de katkı sunuyor.Özellikle yaşam alanları soğuk su olan balıkların, zengin omega-3 yağ asitleri, fosfor, protein ve aynı zamanda A-B vitamini deposu durumunda olduklarının altını çizen Sehlikoğlu, “Bağışıklık sitemini destekleyen balığı ızgara, fırın veya buğulama teknikleri ile pişirerek haftada en az 2 kez sofralarda yer vermek hastalıklara karşı mücadelede önem kazanıyor. 

Son Dakika Sağlık Haberleri için sayfayı aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR