Hamilelikte Mide Yanmasına Ne İyi Gelir?

Kadınların hamilelik döneminde en çok şikayetçi oldukları organ mide oluyor. Özellik de mide bulantıları ve yanmaları sık sık boy gösterir. Bunun için hamilelikte mide yanmasına ne iyi gelir merak edilmekte. Hepsini sizler için topladık ve sergiledik.

Hamilelikte Mide Yanmasına Ne İyi Gelir?

Hamilelikte Mide Yanmasına Ne İyi Gelir?

Kadınların hamilelik döneminde en çok şikayetçi oldukları organ mide oluyor. Özellik de mide bulantıları ve yanmaları sık sık boy gösterir. Bunun için hamilelikte mide yanmasına ne iyi gelir merak edilmekte. Hepsini sizler için topladık ve sergiledik.

Hamilelikte Mide Yanması Nasıl Geçer?

Midenin yanmasına neden olan yiyecekleri ve içecekleri tüketmemek gerekir. Olası tüketim neticesinde ise doğal yöntemlere başvurarak sorunu kökten çözmeniz mümkün. Mide yanması şikayetlerine karşılık:

-Öğünler: Hamile olan kadınların öğünlerini hızlı bir şekilde tüketmeleri hata olacaktır. Yemeklerin yavaş yavaş tüketilmesi önemli bir yere sahip. Bir de öğün bitince sigara tüketilmemesi gereklidir.

-Saatler: Geç saatte tüketilen yemekler de midenin yanmasına neden olur. Bunun için en ideal saat maksimum 20.00 şeklinde ifade edilir. Akşam saatlerinde çok fazla yemek tüketmemeniz gerekir. Aynı zamanda:

  • Öğünler sırasında sıvı tüketmeyi ihmal etmemek gerekir.
  • Gazlı içecekler mide yanmasına neden olabilir.

Hamilelikte mide yanmasına ne iyi gelir merak edenlerin başta bu hususları göz önünde bulundurması gerekmekte. Midenin rahat etmesi adına hafif yiyecekler tüketmeyi ihmal etmemelisiniz. Çok fazla baharatlı ve yağlı yiyecekler tüketmeniz de sorun teşkil eder.

Hamilelikte Mide Yanmasına İyi Gelen Yiyecekler Nelerdir?

Hamilelikte yanma şikayetlerinin son bulması adına doğal tedavi yöntemlerine başvurulabilir. Örneğin ılık bir süt ile bu mümkün. Yanmanın geçmesi için sütü hafifçe ısıtmanız ve tüketmeniz gerekir. Aynı zamanda:

  • Asitli olmayan meyveler de yanmayı engeller.
  • Badem mide yanmasına iyi gelen yiyecekler arasında.

İsteyenler bu yönde de seçimini yapabilir. Aynı zamanda özel bitki çayları sayesinde midenin rahatlaması mümkün olacaktır. Mesela meyan kökü çayı bunlar arasında boy gösterir. Arkasından gelenler de:

  • Kekik çayı mideye iyi gelen çaylardan bir tanesi.
  • Sakinleştirici etkisinden dolayı papatya çayı da önde gelmekte.

Hamilelikte mide yanmasını engellemek için düzenli olarak bitki çayı tüketebilirsiniz. Üstelik tüm bu bitki çaylarının diğer organlara ve sistemlere iyi geldiğini de belirtmek gerek. Örneğin zencefil çayı sayesinde bağışıklık sistemi koruma altına alınır ve güçlendirilir. Aynı zamanda mide yanmasının önüne geçilir.

Hamilelikte Mide Yanmasını Arttıran Besinler Nelerdir?

Gebelikte mide yanması daha çok tüketilen gıdalardan kaynaklı olarak boy gösterir. Mesela greyfurt ve portakal asitli meyveler arasında. Ve sık sık tüketilmesi halinde midede yanmaya neden olabilir. Haricinde:

  • Domates suyu ile salçadan kaynaklı olarak yanma oluşabilir.
  • Çikolata tüketimi de mide yanmasına neden olmakta.
  • Sık sık tüketilen meyve suları bunlar arasında yerini almıştır.

Yani yanmanın önüne geçmek için bu tarz gıdalardan ve içeceklerden uzak durmanızda fayda var. Hamilelikte mide yanmasına ne iyi gelir merak edenlerin dikkate alması gereken hususlar bu şekilde. Neticesinde yanma sorunlarının önüne geçilebilir. Ilık süt, badem ve asitsiz meyveler sayesinde yanma problemlerine çare bulmanız mümkün olacaktır.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR